مصرف فلفل برای لاغری + کاهش وزن مناسب

فلفل برای لاغری و کاهش وزن شما بسیار مؤثر است. فلفل می‌تواند اشتهای شما را کنترل کند، متابولیسم شما را تنظیم کرده و به شما در سوزاندن کالری کمک کند. ماده اصلی سازنده فلفل، کپسایسین است. کپسایسین در تمامی فلفل ها نیز وجود دارد. محققان معتقدند که کپسایسین یک ماده شیمیایی گرمازایی است. یک ماده شیمیایی ترموژنیک می‌تواند به سرعت در متابولیسم و ​​کاهش اشتهای شما تأثیر داشته باشد.

در این  مقاله قصد داریم به فلفل برای لاغری بپردازیم لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

فلفل برای لاغری و کم کردن اشتها

در نتایج مطالعه ای در سال  2014 مشخص شد، افرادی که با هر وعده غذایی فلفل قرمز مصرف می‌کنند، احساس سیری بیشتری دارند و هوس کمتری نسبت به غذا دارند. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که افزودن کپسایسین به رژیم غذایی می‌تواند اشتهای شما را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. این ماده ارزشمند موجود در فلفل می‌تواند منجر به کاهش میزان کالری دریافتی و همچنین کاهش وزن شود.

فلفل برای لاغری و افزایش متابولیسم بدن

یک مطالعه در سال 2003 تشخیص داد، زنانی که فلفل تازه می‌خورند میزان متابولیسم خود را تا 30 دقیقه پس از مصرف افزایش می‌دهند و این باعث می‌شود تا غذایی که می‌خورند به  جای چربی  به انرژی مورد نیاز بدنتان تبدیل شود.

فلفل برای لاغری و سوزاندن کالری بیشتر

فلفل قرمز علاوه بر افزایش متابولیسم، به دلیل تند بودن به شما در سوزاندن کالری نیز کمک می‌کند. هنگامی که یک فلفل تند می‌خورید، باعث می‌شود دمای بدن افزایش یابد. وقتی درجه حرارت بدن افزایش می‌یابد، بدن شما به حالت خنک شدن می‌رود. این باعث می‌شود بدن شما کالری بسوزاند. محققین در سال 2011 دریافتند افرادی که غذای پر ادویه را دوست ندارند، هنگام شروع مصرف فلفل کاهش وزن بهتری را تجربه می‌کنند.

چگونه فلفل دلمه ای برای سلامت کلی مفید است

فلفل دلمه ای می‌تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد. مطالعات نشان می‌دهد که کپسایسین دارای خواص ضد التهابی بوده و از گوارش حفاظت می‌کند. محققان به 198 شرکت کننده سالم و 178 شرکت کننده مبتلا به بیماری های گوارشی مکمل دادند. در هر دو گروه مشخص شد دستگاه گورششان به طرز چشم گیر بهبود پیدا کرده است.

چگونه فلفل قرمز را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم

از چند طریق می‌توانید فلفل قرمز را به رژیم غذایی خود اضافه کرد. می‌توانید با فلفل غذا درست کنید، اما انجام این کار هر روز دشوار است. اگر طرفدار فلفل قرمز نیستید، سعی کنید آن را به غذاهای خود ازجمله خورشت و یا کباب اضافه کنید. یا کپسایسین را به عنوان مکمل در رژیم غذایی خود بگنجانید.

وقتی برای کاهش وزن به رژیم غذایی خود فلفل قرمز اضافه می‌کنید، در ابتدا نتایج چشمگیری مشاهده نمی‌کنید. با گذشت زمان، می‌توانید ببینید که افزودن فلفل تند در رژیم غذایی به شما کمک می‌کند تا به اهداف کاهش وزن خود برسید. استفاده از فلفل برای لاغری همراه با یک رژیم غذایی سالم و گیاهی و برنامه ورزشی نتایج بهتری خواهد داشت.

چه کسانی نباید فلفل مصرف کنند

فلفل برای لاغری مفید است اما فلفل در فرم مکمل ممکن است برای همه مناسب نباشد. در موارد زیر نباید از مکمل فلفل قرمز استفاده کرد:

 • کسانی که از داروهایی استفاده می‌کنند تا لخته شدن خون را کند کنند.
 • افرادی که یک عمل جراحی برنامه ریزی شده دارند
 • خانم هایی که باردار یا شیرده هستند
 • افرادی که تئوفیلین (تئوکرون، یونیفیل) مصرف  می کنید

مصرف فلفل برای لاغری در رژیم غذایی

فلفل برای لاغری در رژیم غذایی سالم همراه با ورزش

فلفل قرمز می‌تواند به شروع کاهش وزن کمک کند؛ اما تغذیه و ورزش سالم بهترین ابزار شما برای مدیریت طولانی مدت و پایدار برای کاهش وزن است.

تمرکز بر روی داشتن یک رژیم غذایی متعادل که شامل موارد زیر باشد:

 • پروتئین
 • میوه‌ها
 • سبزیجات
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • چربی های گیاهی

سعی کنید ورزش را در برنامه روزانه خود جای دهید حتی برای چند دقیقه.

در اینجا چند روش برای افزودن ورزش به برنامه روزانه وجود دارد:

 • در صورت امکان از پله‌ها استفاده کنید.
 • در دورترین نقطه پارک یا چند بلوک با مقصد خود پارک کنید.
 • اگر نیاز به استراحت در کار خود دارید، حرکات یوگا انجام دهید.

سخن پایانی…

فلفل برای لاغری مناسب است اما مصرف تنها فلفل‌قرمز باعث کاهش شدید وزن نمی‌شود. از لحاظ غذا خوردن تا آنجا که ممکن است انتخاب های سالم داشته باشید تا بدن شما دچار آسیب نشود. سعی کنید همیشه آب زیاد بنوشید تا بدن شما دچار کمبود آب نشود. کمبود آب در رژیم غذایی باعث ایجاد چین و چروک در پوست شما می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی برای پوست حتماً از کرم آبرسان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا