عمل لیزر بینی و آشنایی گام به گام با این نوع جراحی زیبایی

امروزه بشر در فناوری نانو و لیزر پیشرفت‌های زیادی داشته است و به‌طور فزاینده‌ای در حال پیشرفت است. لیزر در پزشکی و جراحی گاهی به‌عنوان معجزه تلقی می‌شود. لیزر کاربردهای عملی زیادی در جراحی زیبایی، چشم‌پزشکی و غیره دارد. در مورد لیزر بینی یا عمل بینی با لیزر تنها قابلیت استفاده از لیزر برش بر روی پوست است و امکان تغییر شکل اساسی بینی توسط لیزر وجود ندارد.

در این مقاله از سفیر زیبایی می‌خواهیم شما را بیشتر با روش لیزر بینی و اهداف آن آشنا کنیم تا در صورت تمایل بتوانید تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ نمایید. با ما همراه باشید.

عمل لیزر بینی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی بینی با لیزر نوعی از جراحی بینی است که در آن از لیزر برای ایجاد تغییرات لازم در ظاهر بینی استفاده می‌شود. این نوع جراحی پوست اضافی و ناهنجاری‌های بینی را از بین می‌برد. عملکرد لیزر در جراحی بینی با لیزر به گونه‌ای است که از دستگاه لیزر، نور تقویت‌شده ساطع می‌شود. این چراغ‌ها با استفاده از دستگاه فعال می‌شوند و شدت و ضعف آن‌ها توسط جراح یا فرد کنترل‌کننده دستگاه ارزیابی خواهد شد.

این جراحی تنها برای تغییرات کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و تغییرات اساسی هنوز با لیزر بینی قابل انجام نیست. اگر برای تغییر شکل بینی نیاز به جراحی زیبایی دارید و به لیزر بینی فکر می‌کنید، باید حتماً با چند متخصص زیبایی باتجربه در این زمینه مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا برای شما مناسب است یا خیر؟ رینوپلاستی با کمک لیزر یک روش درمانی کمتر تهاجمی نسبت به جراحی بینی است که مانند فیلر دماغ فقط برای اعمال تغییرات در پوست بینی طراحی شده است.

لیزر بینی درواقع، پوست بیش‌ازحد ضخیم اطراف بینی را از بین می‌برد. همچنین انواع مختلفی از ناهنجاری‌های پوستی بینی وجود دارد که می‌توان آنها را با جراحی بینی با لیزر برطرف کرد. به‌عنوان‌مثال، مشکلاتی مانند لک و جای زخم بر روی پوست بینی ناشی از آکنه و مواردی ازاین‌دست را می‌توان خیلی راحت و سریع با لیزر برطرف کرد.

تفاوت لیزر بینی با رینوپلاستی معمولی

تفاوت لیزر بینی با رینوپلاستی معمولی

این جراحی با رینوپلاستی معمولی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، در جراحی بینی با لیزر فرد هوشیار است اما در جراحی بینی با روش‌های دیگر فرد بیهوش می‌شود. این نوع جراحی را می‌توان در دسته جراحی‌های سرپایی نیز قرار داد. چون اصلاً از بیهوشی استفاده نمی‌شود و فقط از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. درنتیجه افراد می‌توانند با خیال راحت و آسوده از آن عبور کنند.

عمل بینی با لیزر چگونه کار می‌کند؟

عملکرد لیزر در جراحی بینی به این صورت است که از دستگاه لیزر، نور تقویت‌شده ساطع می‌شود. با تابش پرتو (که دارای طول موج مشخصی است) و تقویت آن، عمل موردنظر بر روی بینی متقاضی اعمال می‌شود. این چراغ‌ها با استفاده از دستگاه فعال می‌شوند و توسط جراح متخصص (و شخصی که آن را هدایت می‌کند) تنظیم خواهند شد.

به‌این‌ترتیب تغییرات مورد نیاز در فرم بینی ایجاد می‌شود. جراح با هدایت دقیق نور ساطع شده از دستگاه، شکل بینی را بدون خونریزی اصلاح می‌کند. لیزر دماغ با این روش در پزشکی علاوه بر داشتن کاربردهای متنوع، مورد استقبال افراد جامعه نیز قرار گرفته است. از مهم‌ترین دلایل این محبوبیت، دقت و ظرافت این تکنیک است و نسبت به سایر تکنیک‌ها خطر کمتری دارد.

چه کسی کاندیدای ایده‌آل برای لیزر بینی است؟

چه کسی کاندیدای ایده‌آل برای لیزر بینی است؟

طبق پژوهش‌های انجام شده، عمل بینی با لیزر برای همه افراد مناسب نیست و این موضوع باید بعد از مشاوره با متخصص مشخص شود. مهم است که در جلسه مشاوره تمام حقایق لازم را به پزشک بگویید تا خطری برایتان ایجاد نشود؛ مثلاً افرادی که اختلال انعقاد خون یا دیابت دارند یا اخیراً با نور خورشید برنزه شده‌اند، کاندیدای ایده آلی برای لیزر بینی نیستند.

لیزر بینی گزینه خوبی برای افرادی است که بینی آنها به دلیل بیماری مانند سرطان یا تصادفات شدید فرم خود را از دست داده است. افرادی که به دلیل این اتفاقات ناهنجاری بینی دارند، جراحی زیبایی بینی با لیزر می‌تواند نتایج بسیار خوبی برایشان داشته باشد و چهره آنها را زیباتر کند.

ازجمله مهم‌ترین شرایطی که پزشک برای مناسب بودن روش لیزر بینی در مورد شما بررسی می‌کند، عبارت‌اند از:

 • نوع بینی
 • میزان نیاز به اصلاح
 • نوع پوست
 • گذر از سن جهش رشد
 • عدم وجود مشکل انعقادی خون
 • وضعیت روانی سالم و پایدار
 • عدم برنزه شدن پوست در چند وقت اخیر
 • عدم ابتلا به دیابت وابسته به انسولین

مزایای جراحی بینی با لیزر

لیزر بینی یکی از روش‌های نوین و بسیار عالی در علم پزشکی و زیبایی است که اگر برای شما مناسب باشد می‌تواند مزایای بی‌نظیری را برایتان فراهم کند، ازجمله:

 • دوره نقاهت بسیار کوتاه خواهد بود.
 • مدت‌زمان جراحی نسبت به سایر روش‌ها بسیار کوتاه است و این امر برای افرادی که نمی‌خواهند زمان زیادی را صرف جراحی بینی کنند، مهم و طلایی تلقی می‌شود.
 • تورم و کبودی کم بعد از جراحی بینی از دیگر مزایای لیزر بینی است. این مزیت باعث می‌شود که از همان روزهای اول، نتیجه عمل قابل مشاهده باشد و افراد به‌راحتی نتیجه جراحی بینی خود را ببینند.
 • از طرفی رینوپلاستی به کمک لیزر را می‌توان در دسته جراحی‌های سرپایی قرار داد، زیرا از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود و تنها از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا افراد به‌راحتی و بدون استرس و نگرانی عمل زیبایی بینی را انجام دهند و مشکلات ناحیه بینی خود را برطرف کنند.
تورم و کبودی بعد از لیزر بینی چگونه است؟

تورم و کبودی بعد از لیزر بینی چگونه است؟

همان‌طورکه در قسمت قبل به آن اشاره شد، یکی از مزایای بسیار خوب انجام لیزر بینی، پایین بودن احتمال کبودی و تورم بعد از این عمل زیبایی است. بااین‌حال، نمی‌توان گفت احتمال کبودی صفر است؛ زیرا برخی استخوان‌های بینی بسیار نازک و حساس هستند ولی میزان آن قطعاً به مقدار قابل توجهی نسبت به سایر روش‌های رینوپلاستی کمتر است.

تورم بعد از جراحی نیز یکی از عوارض طبیعی است؛ زیرا در روش‌های جدید برش‌هایی در قسمت پایین بینی ایجاد می‌شود و پوست از بین نمی‌رود. درنتیجه با کوچک شدن اسکلت و غضروف بینی، پوست اضافی متورم می‌شود که به‌مرورزمان کاهش می‌یابد.

این موضوع در مورد لیزر بینی به دلیل عدم نیاز به برش پوست بسیار کمتر است و حتی در فاصله زمانی کوتاه بعد از جراحی بینی با لیزر شما می‌توانید نتایج را مشاهده کنید، درحالی‌که نتایج بعد از عمل جراحی باز بینی ممکن است چند ماه طول بکشد تا قابل مشاهده باشد و تورم کاهش پیدا کند.

البته این عوارض در انواع بینی‌ها متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، در جراحی بینی گوشتی شاهد تورم بیشتری هستیم و همچنین هر چه بینی کوچک‌تر باشد تورم بعدازآن بیشتر می‌شود.

آیا عمل بینی گوشتی با لیزر انجام می‌شود؟

معمولاً از لیزر بینی برای اصلاحات جزئی و تغییرات رنگی در پوست بینی استفاده می‌شود. بینی‌های گوشتی اغلب به اصلاحات اساسی نیاز دارند که حتماً باید از طریق جراحی صورت بگیرد. البته لازم به ذکر است برخی افراد بینی پهنی دارند که گوشتی نیست ولی خودشان فکر می‌کنند که گوشتی است. در مورد عمل بینی استخوانی نیز معمولا از فیلر یا جراحی بسته به نیاز فرد، استفاده می‌شود.

در این شرایط، احتمالاً پزشک می‌تواند از لیزر بینی برای جمع کردن چربی اضافی که منجر به پهن شدن بینی شده است، استفاده کند و ظاهر بینی را اصلاح نماید.

جراحی لیزر بینی در ایران

جراحی لیزر بینی در ایران

ممکن است به دنبال کشوری امن برای جراحی لیزر بینی باشید که در عین ارائه یک نتیجه با کیفیت بالا، قیمت مناسبی هم داشته باشد. در این صورت کشور عزیزمان ایران بهترین گزینه برای شما خواهد بود؛ زیرا جراحان ایرانی در انجام لیزر بینی بسیار ماهر هستند.

این جراحان علاوه بر مهارت بالایی که دارند، در مطب‌ها و کلینیک‌های مجهز فعالیت می‌کنند. از طرفی هزینه‌ای که می‎پردازید، بسیار کمتر از هزینه‌ای است که در کشورهای اروپایی و آمریکایی باید بپردازید.

سخنان پایانی‌ …

ازآنجایی‌که جراحی بینی در سال‌های اخیر در بین افراد در هر سنی گسترش یافته است، انتخاب بهترین روش نیز قابل توجه است. لیزر بینی نیز یکی از روش‌های جدید است که در صورت وجود شرایط لازم می‌تواند تغییرات خوبی در ظاهر و زیبایی بینی شما ایجاد کند. بااین‌حال، به تمامی متقاضیان جراحی بینی توصیه می‌شود درصورتی‌که قصد انجام جراحی بینی با لیزر را دارند با یک یا چند پزشک متخصص قابل‌اعتماد مشورت کنند تا بهترین روش انتخاب شود و از نتایج آن لذت ببرند.

تمامی مطالب سایت سفیر زیبایی از مقالات معتبر و مورد تایید پزشکان سرتاسر دنیا ترجمه و جمع آوری شده است اما به دلیل متفاوت بودن شرایط افراد ممکن است برای شما مناسب نباشد. بنابراین جهت استفاده از دستورالعمل ها حتما با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا