زیبایی

آموزش کانتورینگ صورت کشیده با ساده ترین روش ها

کانتور صورت کشیده به معنی زاویه سازی صورت کشیده بر اساس هارمونی چهره یک فرد است. شما می‌توانید این کار را با لوازم آرایشی مختلف مانند کانسیلر و پنکیک انجام دهید. اما این روش دائمی نیست و روزانه باید زمان زیادی صرف کنید. به همین دلیل، امروزه انجام روش‌های پزشکی مانند تزریق فیلر، لیفت با نخ، جراحی فک و … برای زاویه سازی صورت بسیار پرطرفدار شده است.

در این مقاله از سفیر زیبایی با ما همراه باشید تا شما را با روش‌های کانتور صورت کشیده و لاغر آشنا کنیم تا در صورت تمایل به انجام این کار، انتخاب بهتری داشته باشید.

آشنایی با کانتورینگ صورت کشیده

هنگامی‌که صحبت از بهبود ظاهر شما می‌شود، خوشبختانه روندها و تکنیک‌های زیبایی مختلفی وجود دارد که به‌طور مداوم در دسترس بیماران قرار می‌گیرد. یکی از این تکنیک‌ها که هر روز هم محبوب‌تر می‌شود، کانتورینگ صورت کشیده است.

درواقع، کانتورینگ صورت اگر صورت حالت کشیده باشد با زمانی که حالت‌هایی مانند گرد دارد، متفاوت است و این هنر متخصص زیبایی شماست که دقیقاً تشخیص دهد چه نوع زاویه سازی مناسب چهره شما خواهد بود و چهره شما را زیباتر نشان می‌دهد. چه به دنبال ایجاد تغییرات کوچک باشید و چه به دنبال راه‌حل کامل‌تر و دائمی باشید، کانتورینگ صورت تمام پتانسیل لازم را برای تغییر ویژگی‌های صورت و افزایش اعتمادبه‌نفس موردنیاز شما دارد.

کانتورینگ صورت به‌عنوان مجموعه‌ای از روش‌های زیبایی تعریف می‌شود که با هدف شکل دادن و مشخص کردن خطوط طبیعی صورت شما مانند خطوط فک، گونه و… انجام می‌شود. هدف از کانتور صورت، ایجاد خطوط مختلف صورت به‌طور صحیح است که زیبایی شما را چندین برابر می‌کند و این زاویه سازی نباید مانند برخی افراد به‌قدری زیاد باشد که صورت شما را از حالت نرمال خارج کند.

نواحی در کانتورنیگ صورت کشیده

کدام نواحی در کانتورنیگ صورت کشیده تغییر می‌کنند؟

ازجمله نواحی که ممکن است متخصص جراح زیبایی شما تغییر در آن را برای کانتورینگ صورت کشیده و لاغر به شما پیشنهاد دهد، عبارت‌اند از:

ایجاد گونه‌ها در نقاط بالاتر
بینی مشخص‌تر
خط فک تراشیده شده
کاهش علائم مختلف پیری

کانتورینگ صورت کشیده و لاغر برای زیبایی

درحالی‌که برخی می‌توانند از محصولات مختلفی مانند کانسیلرهای مختلف جهت آرایش برای کانتور کردن صورت خود استفاده کنند، انجام مکرر آن در هر روز می‌تواند خسته‌کننده باشد. برای کسانی که به دنبال راه‌حل دائمی‌تر هستند، کانتورینگ زیبایی صورت می‌تواند نتایج طولانی‌مدتی را ارائه دهد.

البته به شرط اینکه کانتور صورت شما توسط یک فرد کار بلد و ماهر انجام شود که اولاً به‌درستی تشخیص داده باشد که شما به چه عمل‌های زیبایی برای کانتور نیاز دارید و در ثانی به بهترین شکل ممکن این روش‌ها را اعمال کند. این رویکرد شامل درمان‌های غیرتهاجمی، روش‌های کم تهاجمی یا جراحی‌هایی کامل برای تغییر شکل ویژگی‌های خاص صورت است.

برخی از الگوهای متداول برای کانتورینگ صورت کشیده عبارت‌اند از:

 • بزرگ کردن گونه: در این روش ظاهر گونه‌های صاف یا فرورفته به کمک تزریق پرکننده‌های پوستی مانند فیلر یا ایمپلنت‌ها برای ایجاد وضوح بیشتر، بهبود پیدا می‌کنند.
 • بزرگ کردن چانه: از کاشت یا پرکننده چانه می‌توان برای بهبود تعادل نیمرخ صورت و ایجاد چانه برجسته‌تر استفاده کرد.
 • رینوپلاستی: رینوپلاستی یا همان جراحی بینی یکی از متداول‌ترین عمل‌ها برای ایجاد هارمونی بیشتر در صورت است که با تغییرات اساسی در شکل بینی می‌تواند آن را با بقیه قسمت‌های صورت، متناسب‌تر کند.
 • مجسمه‌سازی خط فک: با استفاده از پرکننده‌های پوستی یا ایمپلنت‌های جراحی، می‌توان خط فک را برای ایجاد ظاهری قوی‌تر و تراش‌خورده‌تر تقویت کرد.
 • بزرگ کردن لب: این روش باعث افزایش حجم لب، بهبود تناسب و تقارن لب با سایر قسمت‌های صورت می‌شود.
 • کانتورینگ صورت توسط جراحان و تکنسین‌های با تجربه پلاستیک یا زیبایی انجام می‌شود و قبل از انجام هر عملی نیاز به بررسی و مشاوره دقیق دارد.
روش‌های جدید کانتورینگ صورت کشیده

روش‌های برجسته کانتورینگ صورت کشیده در بسیاری از چهره‌ها

روش‌های متعددی برای رسیدن به اهدافی که در قسمت‌های قبل برای کانتور صورت گفته شد، وجود دارد. اینکه کدام روش برای شما بهتر است به خدمات و امکانات کلینیک انتخابی موردنظر، مهارت متخصص زیبایی‌تان و همچنین میزان هماهنگی اجزای صورتتان نسبت به یکدیگر، بستگی دارد. در اینجا ما برخی از روش‌هایی که ممکن است متخصص زیبایی‌تان برای کانتورینگ صورت کشیده و چاق یا لاغر انتخاب نماید، برایتان توضیح می‌دهیم که عبارت‌اند از:

حذف چربی بوکال

در بسیاری از چهره‌ها، از یک روش تخصصی به نام بوکال فت یا حذف چربی بوکال استفاده می‌شود که برای بهبود ظاهر قسمت پایین گونه‌های شما طراحی شده است. پد چربی بوکال که در عمق گونه‌ها در هر دو طرف صورت قرار دارد، می‌تواند باعث ایجاد پوستی پرتر یا چاق‌تر شود که معمولاً به‌عنوان گونه‌های سنجابی معروف است.

با حذف این چربی اضافی، کانتورینگ صورت کشیده و چاق انجام شده و ظاهری شفاف‌تر و صاف‌تر در یک‌سوم پایینی صورت شما به وجود می‌آید.

حذف چربی بوکال نه‌تنها به از بین بردن ظاهر یک صورت چاق و زاویه سازی در گونه‌ها کمک می‌کند، بلکه به تقویت سایر ویژگی‌های صورت مانند گردن، بینی و خط فک نیز کمک می‌کند و درنتیجه ظاهری ظریف‌تر به دست می‌دهد.

متخصصان ماهر می‌توانند شما را در طول این فرآیند راهنمایی کنند و در مورد مزایای بالقوه این روش برای دستیابی به اهداف زیبایی شناختی موردنظر شما صحبت کنند.

لیپوساکشن وازر

لیپوساکشن Vaser یک روش درمانی پیشرفته است که در بسیاری از چهره‌ها جهت کانتورینگ کاربرد دارد. با ترکیب فواید لیپوساکشن وازر و رنوویون، این روش درمانی نوآورانه چهره‌ای مشخص‌تر، جوان‌تر و کانتور شده ارائه می‌دهد. هرکدام از این روش‌ها به‌اختصار در زیر توضیح داده شده‌اند:

رنوویون (Renuvion / J-Plasma)

در طول این روش درمانی، ترکیبی قدرتمند از انرژی فرکانس رادیویی و پلاسمای هلیوم به ناحیه موردنظر هدایت می‌شود. انرژی گرمایی حاصل از فرکانس رادیویی و پلاسمای هلیوم تولید کلاژن را تحریک می‌کند و باعث سفت شدن پوست برای بهبود خطوط صورت می‌گردد.

لیپوساکشن وازر

در این روش از فناوری اولتراسوند یا همان امواج سونوگرافی برای شکستن سلول‌های چربی قبل از حذف آنها در بدن استفاده می‌شود. در مقایسه با لیپوساکشن صورت سنتی، لیپوساکشن وازر کم تهاجمی است و باعث کاهش درد، تورم و کبودی خواهد شد. استفاده از فناوری اولتراسوند به‌طور مؤثری رسوبات چربی را شل و از جای خود خارج می‌کند تا روند حذف چربی‌ها بهتر و یکنواخت‌تر انجام شود.

تزریق فیلرهای پوستی و نوروتوکسین

بسیاری از افراد می‌خواهند مزایای کانتورینگ صورت کشیده و لاغر را تجربه کنند. بااین‌حال، آنها وقت ندارند تا از مسئولیت‌های روزانه خود برای انجام یک رویه جدی کانتورینگ، صرف نظر کنند. زیرا در صورت انجام روش‌های جراحی معمولاً باید چندین هفته مرخصی داشته باشید و تحت مراقبت قرار بگیرید.

اینجاست که قدرت پرکننده‌های پوستی و تزریق نوروتوکسین برای کانتور صورت مشخص خواهد شد. این روش‌ها کم تهاجمی هستند و راه‌حل‌های موقتی را ارائه می‌دهند که همچنان به بیماران اجازه می‌دهند بدون نیاز به مداخله جراحی جدی، ظاهری بسیار جذاب داشته باشند. برخی از پرکننده‌های پوستی و تزریق‌های نوروتوکسین که برای بسیاری از متقاضیان کانتور چهره انجام می‌شود، عبارت‌اند از:

 • بوتاکس: بوتاکس یک درمان تزریقی محبوب است که به‌طور موقت عضلات صورت را شل کرده و ظاهر چین‌وچروک و خطوط ریز را کاهش می‌دهد.
 • ولور: ولور یک پرکننده پوستی است که به‌طور مؤثر چین‌وچروک‌های متوسط تا شدید در صورت را درمان می‌کند و نتایج طولانی‌مدت را با ظاهر و احساس طبیعی ارائه می‌نماید.
 • Restylane: Restylane یک پرکننده پوستی همه‌کاره است که برای تقویت لب‌ها، صاف کردن چین‌وچروک‌ها و حجم دادن به نواحی مختلف صورت برای ایجاد ظاهری شاداب و جوان استفاده می‌شود.
 • Juvederm: Juvederm خانواده‌ای از پرکننده‌های اسید هیالورونیک است که برای رفع نگرانی‌های مختلف صورت، ازجمله پر کردن چین‌وچروک، بازگرداندن حجم و فرم دادن به گونه‌ها و لب‌ها استفاده می‌شود.
 • Sculptra: Sculptra یک تزریق منحصربه‌فرد است که تولید کلاژن را تحریک می‌کند، به‌تدریج حجم صورت را بازیابی می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست را برای یک نتیجه جوان و ظریف بهبود می‌بخشد.
 • Volbella: Volbella یک پرکننده پوستی تخصصی است که برای افزودن حجم در لب‌ها و درعین‌حال صاف کردن خطوط عمودی لب یعنی خط لبخند طراحی شده است و درنتیجه لب‌هایی نرم و طبیعی ایجاد خواهد کرد.
کانتورنیگ صورت کشیده برای چه افرادی است

چه افرادی به کانتور صورت کشیده نیاز دارند؟

کانتورینگ و هایلایت می‌تواند بسته به فرم صورت شما متفاوت باشد. افراد دارای صورت کشیده باید از روش‌های کانتور برای هماهنگی بهتر اجزای صورت خود استفاده کنند. صورت مستطیلی یا کشیده به این معنی است که طول صورت شما تقریباً دو برابر پهنای آن است. همچنین هیچ نقطه مشخصی برای چانه، فک یا خط موی شما وجود ندارد.

در این صورت برای این افراد کارهایی شامل مشخص کردن خطوط فک و چانه ایجاد می‌شود و تمام سعی پزشک در این است که ظاهر صورت تا این حد کشیده ظاهر نشود و به کمک عمل‌های زیبایی ابعاد چهره با اعضای آن هماهنگ گردد.

سخن پایانی…

کانتورینگ صورت کشیده می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی برای شما داشته باشد، به شرط اینکه پزشک شما مهارت بالایی در این زمینه به کار بندد و به‌درستی مشخص کند، چهره شما برای داشتن ظاهری هماهنگ‌تر و زیباتر به چه عمل‌های زیبایی موقت یا دائم نیاز دارد. بعد از تشخیص نیاز شما مهم است که متخصص این روش‌ها را با مهارت بالا و به‌درستی انجام دهد و خودتان نیز مراقبت‌های لازم را طبق دستور پزشک و به طور صحیح انجام دهید. پیشنهاد می‌شود قبل از تصمیم برای کانتورینگ صورت، حتماً با چند متخصص کاربلد و خبره مشورت نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا