تناسب اندام

لاغری بازو در خانه با این 9 تمرین آسان!

یکی از معضلاتی که شاید شما نیز با آن روبرو باشید چاقی‌های موضعی است. حتماً تاکنون با افرادی مواجه شده‌اید که حتی وزنشان در حد ایده‌آل است اما در قسمتی از بدن مانند بازو، شکم یا پاها دچار تجمع چربی هستند که چاق به نظر می‌رسد و برای پوشیدن لباس‌های دلخواه دچار مشکل می‌شوند. شاید تعجب کنید اگر بدانید به‌راحتی با چند تمرین در خانه می‌توانید لاغری بازو را طی مدت کوتاهی تجربه کنید و دیگر نگران این قسمت نباشید.

در این مقاله ورزش‌هایی که به‌راحتی و بدون نیاز به‌وسیله خاصی می‌توانید برای لاغری بازو در خانه انجام دهید را برایتان توضیح خواهیم داد. شاید روزانه چند دقیقه بیشتر وقتتان را نگیرد اما نتیجه آن شما را شگفت‌زده می‌کند. همچنین در مورد سایر روش‌های غیرتهاجمی با شما صحبت خواهیم کرد.

9 تمرین ورزشی عالی برای لاغری بازو

قسمت‌های پشت بازو عضله‌های سه سر هستند که هنگام تمرین بیشترین فشار روی آن‌هاست و بیشترین چربی را در خود ذخیره کرده‌اند. بهترین ورزش‌هایی که می‌توانید برای لاغری بازو انجام دهید، عبارتند از:

1. وزنه‌برداری

یکی از بهترین تمرینات لاغری بازو و عضله سازی وزنه‌برداری است. این ورزش علاوه بر چربی‌های بازو چربی‌های شکم را نیز به‌خوبی آب می‌کند. اگر وزنه‌های ورزشی ندارید دو بطری نوشابه کوچک برداشته و داخل آن شن و ماسه بریزید تا وزنش به یک کیلوگرم برسد و به‌عنوان وزنه استفاده کنید.

البته بعد از چند روز تمرین می‌توانید وزن آن را کم‌کم سنگین‌تر کنید ولی به‌صورت ناگهانی این کار را انجام ندهید. در هر ست 20 بار وزنه‌ها را مانند عکس، بالای سر آورده و پایین بیاورید. بعد یک دقیقه استراحت کرده و این کار را سه بار در روز انجام دهید.

وزنه برداری برای لاغری بازو

2. لاغری بازو با استفاده از صندلی

این تمرین یک تمرین چربی سوز عالی است که نه‌تنها بازوها بلکه عضلات کمر را نیز قوی می‌کند. برای این کار می‌توانید از یک صندلی معمولی یا تخت بلند استفاده کنید. مانند تصویر پشت به صندلی کمی جلوتر از آن بایستید و دستان خود را روی صندلی قرار دهید. طوری دست‌ها را قرار دهید که بازوها با هم فاصله داشته باشند. بالاتنه را کاملاً صاف نگه دارید.

سپس زانوها را به حالت خم نگه دارید و طوری نسبت به سطح کف صندلی قرار بگیرید که خودتان را به حالت نشسته قرار دهید. بعد آرنج را طوری خم کرده که کل بدن را به سمت زمین بکشید. روزانه 3 بار و هر بار 20 دفعه این تمرین را تکرار کنید. این تمرین می‌تواند به خوبی سرعت کاهش وزن کلی شما را نیز افزایش دهد.

ورزش با صندلی برای لاغری بازو

3. لاغری بازو با استفاده از میز

یک میز مناسب مثل میز ناهارخوری یا میز آرایش را انتخاب کنید. به‌قدری از آن دور بایستید که وقتی دست‌هایتان را روی میز می‌گذارید در بازوها احساس کشیدگی کنید و تنها روی نوک انگشتان پا بایستید. سپس آرنج خود را خم کرده و خودتان را به میز نزدیک کنید و دوباره آرنج را صاف‌کرده و به حالت قبلی برگردید. این تمرین را در 3 ست 20 تایی به‌صورت روزانه انجام دهید. بعد از چند هفته به‌طور فوق‌العاده‌ای بازوهای شما لاغرتر می‌شود.

ورزش با استفاده از نیمکت یا میز برای لاغری بازو

4. حرکت شنا

این حرکت کمی سخت‌تر از حرکت‌های قبلی است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای آمادگی قبل از انجام این حرکت ابتدا به مدت یک هفته حرکات قبلی را انجام دهید تا بدنتان آماده شود و بعد حرکت شنا را شروع کنید. برای این حرکت باید به شکم روی زمین دراز بکشید و نوک انگشتان پا را به شکل قائم روی زمین قرار دهید. همچنین کف دست‌ها را کنار گوش‌ها طوری که آرنج‌ها زاویه‌دار باشند قرار دهید و بعد با فشار وزنتان و تکیه‌بر کف دست‌وپاها بدنتان را از زمین بلند کنید.

سپس دوباره پایین بیایید، اما نه آن‌قدر که بدن روی زمین قرار بگیرد و فقط باید در حدی باشد که با بالا و پایین رفتن شما فشار روی بازوها وارد شده و آرنج خم و راست شود. این ورزش تمامی ماهیچه‌های شما را تقویت می‌کند. اگر بتوانید 3 ست 10 تایی در روز آن را انجام دهید، بسیار مؤثر خواهد بود. ممکن است در ابتدا تنها بتوانید چند عدد شنا انجام دهید. این عالی است و اصلا اشکالی ندارد. کم کم با آمادگی بدنی بیشتر می‌توانید تعداد آن را افزایش دهید. پس دلسرد نشوید!

استفاده از حرکت شنا برای لاغری

5. حرکت قیچی

حرکت قیچی از حرکات بسیار آسان، سرگرم‌کننده و مؤثر است که هرکسی می‌تواند آن را در خانه انجام دهد و به لاغری بازو در زمان کم کمک می‌کند. برای این تمرین ابتدا صاف ایستاده و پاها را به‌اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. بازوها را موازی شانه‌ها در دو طرف بدن باز کنید. سپس مانند قیچی بازوها را باز و بسته کنید. هم‌زمان می‌توانید پاها را نیز به‌صورت ضربدری باز و بسته کنید. حرکت را طوری انجام دهید که به‌صورت یکی در میان یک‌بار بازوی راست و دفعه بعد بازوی چپ بالا باشد. این حرکت را در 3 ست 10 تایی به‌صورت روزانه انجام دهید.

حرکت قیچی دست برای لاغری بازو

6. حرکت پل

این حرکت دقیقاً روی عضله‌های سه سر بازو فشار وارد می‌کند. برای این حرکت به پشت روی زمین بخوابید و پاها را به‌صورت 90 درجه خم کنید. سپس دست‌ها را کنارتان قرار داده و کف دست‌ها را مانند شکل روی زمین قرار دهید. حال سعی کنید درحالی‌که بدنتان کاملاً کشیده است آن را بالا بکشید و بعد دوباره پایین بیایید؛ اما هنگام پایین آمدن دیگر کاملاً روی زمین نخوابید و فقط به سطح زمین نزدیک شوید.

استفاده از حرکت پل برای لاغری بازو

7. حلقه زدن بازوها

این حرکت نیز بسیار آسان و سرگرم‌کننده است. در روزهای اول این حرکت را بدون وزنه و بعد کم‌کم آن را با وزنه انجام دهید تا تأثیر بیشتری داشته باشد. برای این تمرین صاف و کشیده بایستید و پاها را به‌اندازه دو برابر عرض شانه باز کنید.

سپس بازوها را در امتداد شانه‌ها بکشید و بعد آن‌ها را مانند حلقه به جلو و عقب بچرخانید. روزانه 50 حلقه به سمت جلو و 50 حلقه به سمت عقب بزنید. این حرکت روی تمام قسمت‌های بازو تأثیر گذاشته و چربی‌ها را به‌خوبی می‌سوزاند.

حرکت حلقه زدن دست بدون استفاده از وزنه

8. حرکت شنای تک بازو

این حرکت دقیقاً مانند حرکت شنا می‌باشد، با این تفاوت که تمام وزن را باید روی پاها و یکدست نگه ‌داشته و مانند تصویر دست دیگر را بکشید و بلند کنید. این حرکت را باید به‌صورت یکی در میان یک ‌بار برای دست راست و یک ‌بار برای دست چپ تکرار کنید. بعدازاینکه بدنتان آماده شد می‌توانید کم‌کم با وزنه نیز این حرکت عالی را انجام دهید. در انجام این حرکت عجله نکنید و به‌آرامی بدنتان را حرکت دهید.

استفاده از یک درست در حرکت شنا برای لاغری بازو

9. لاغری بازو با حرکت کششی

این حرکت کششی علاوه بر بازوها، پاها را نیز به‌خوبی لاغر می‌کند و عضلات کمر را تقویت خواهد کرد. برای این حرکت مانند گربه روی زمین قرار بگیرید. سپس یکی از پاها را به سمت بالا و عقب بکشید و دست مخالف آن را نیز در امتداد بدن یا کمی بالاتر به سمت جلو بکشید. این حرکت را روزانه 15 الی 20 برای هر سمت انجام دهید.

استفاده از حرکت کششی برای لاغری

حرکات تقویت بازو

برخی از حرکات ورزشی هستند که در کنار تقویت کردن بازو می‌توانند به از بین رفتن چربی‌های اضافی و لاغری بازو نیز کمک کنند. در ادامه این حرکت‌ها را برایتان توضیح خواهیم داد:

1. اکستنشن پولی سه سر بازو

برای انجام این حرکت کششی به روش زیر عمل کنید:

 • روبه روی یک قرقره بالای سر با یک اتصال طناب بایستید. طوری که طناب به کمک قرقره حرکت کند.
 • دست‌های خود را روی انتهای طناب قرار دهید، طوری که کف دست‌ها رو به روی هم قرار گیرند.
 • بایستید و پاها را به‌اندازه عرض لگن باز کنید، زانوها را کمی خم کنید و هسته مرکزی بدن را درگیر کنید.
 • حال قرقره را بکشید تا آرنج‌ها در زاویه 90 درجه قرار بگیرند و با باز و بسته کردن دست‌هایتان این حرکت را برای لاغری بازو تکرار کنید. اگر قرقره مخصوص ندارید می‌توانید یک سمت کش‌های ورزشی را به یک ارتفاع ثابت و بالاتر از خودتان مانند درب وصل کنید و این روش را انجام دهید. البته از محکم شدن انتهای کش مطمئن شوید تا در طول انجام حرکت به سمت شما پرتاب نشود.
 • 10 الی 15 بار این حرکت را در 3 ست روزانه انجام دهید.
استفاده از دستگاه های ورزشی برای لاغری بازو

2. فشار عضلات سه سر بازو

برای انجام این حرکت طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • از حالت پلانک روی پا یا زانو شروع کنید. به این صورت که روی شکم دراز کشیده و بعد پاهای خود را به‌صورت ضربدری در هم قفل کنید.
 • سپس کف دست‌ها را به‌صورت نزدیک به هم روی زمین زیر سینه قرار داده و سعی کنید بدن را طوری که تنها نقاط تماس با زمین زانوها و کف دست‌ها باشد و زانوهای قفل شده خم شده باشند، بلند کنید.
 • به‌آرامی خود را روی زمین با خم کردن آرنج پایین بیاورید و مطمئن شوید که بدن خود را در یک خط مستقیم با هسته بدن درگیر نگه دارید.
 • روزانه 10الی15 بار این حرکت را در 3 پارت تکرار کنید.
لاغری بازو با حرکت ورزشی فشار عضلات سه سر بازو

3. پرس بالای سر پیلاتس

برای انجام این حرکت آسان جهت لاغری بازو باید به شیوه زیر عمل کنید:

 • به طور عمودی روی زمین بنشینید و پاهای خود را در حالت الماسی شل طوری که زانو خم و کف پاها به هم چسبیده باشد، قرار دهید.
 • در قسمت باسن کمی به جلو خم شوید و استخوان دنبالچه خود را از زمین جدا کنید.
 • در هر دست یک میله فلزی مخصوص بدن یا در هر دست یک دمبل مناسب با توانایی خود بگیرید. سپس آن را در سطح قفسه سینه قرار دهید.
 • تیغه‌های شانه خود را به سمت پایین بکشید و عضلات پشتی و عضلات مرکزی را درگیر کنید.
 • وزنه را به سمت بالا از بدن خود دور کنید. هدف این است که میله را به‌صورت مورب در مقابل با یک حرکت مستقیم بالای سر نگه دارید. سعی کنید شانه‌های خود را بالا نیاورید و بقیه بدن خود را در یک خط مستقیم نگه دارید. بعد از چند ثانیه به حالت اول برگشته و دوباره این کار را انجام دهید.
 • 10الی15 بار این حرکت را در 3 ست روزانه تکرار کنید.
لاغری بازوها با حرکت پرس بالای سر پیلاتس

4. اکستنشن سه سر دراز کشیده

برای انجام این حرکت کششی ساده به روش زیر عمل کنید:

 • روی یک نیمکت به پشت دراز بکشید، یک میله صاف را با دستان خود گرفته و روی آن دست‌ها را به‌اندازه عرض شانه باز کنید.
 • دست‌های خود را در فاصله 90 درجه از بدن خود دراز کنید، به‌طوری‌که کف دست‌ها و آرنج‌ها به سمت پاهایتان باشد؛ مانند وقتی که بارفیکس را می‌گیرید.
 • با ثابت نگه‌داشتن بازو، به‌آرامی آرنج خود را خم کنید و میله را به سمت پیشانی بیاورید.
 • سپس به موقعیت شروع بازگردید.
 • 10الی15 بار این حرکت را در 3 پارت به‌صورت روزانه انجام دهید.
لاغری بازو با حرکت اکستنشن سه سر دراز کشیده

5. افزایش دلتوئید

برای انجام این حرکت فوق‌العاده که باعث لاغری بازو و تناسب اندام می‌شود، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • بایستید و پاها را به عرض لگن باز کنید.
 • زانوها را کمی خم کنید.
 • 20 درجه به سمت جلو در قسمت کمر قرار بگیرید و هسته بدنی خود را درگیر کنید تا برای حرکت آماده شوید.
 • دمبل‌ها را در کنار بدن خود نگه دارید، طوری که کف دست‌ها به سمت ران‌هایتان باشد.
 • بازوهای خود را تا زمانی که به سطح شانه‌ها برسند، به سمت پهلو در حالت T بلند کنید. سپس به حالت اولیه برگردید.
 • این حرکت را نیز می‌توانید 10 تا 15 بار در سه ست روزانه انجام دهید.
استفاده از حرکت افزایش دلتوئید برای لاغری

سایر روش‌های لاغری بازو

از بین بردن چربی‌های سرسخت بدن می‌تواند مشکل بزرگی باشد، به‌خصوص زمانی که در ناحیه خاصی از بدن شما مانند بازو متمرکز شده باشد. بازوها اغلب به‌عنوان یک ناحیه مشکل‌زا در نظر گرفته می‌شوند و بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای کاهش چربی اضافی بازوهای خود هستند؛ زیرا بخصوص در خانم‌ها می‌تواند تأثیر زیبایی بسیار زیادی داشته باشد.

در حال حاضر روش‌های جراحی نیز برای استخراج چربی اضافی بازو وجود دارد؛ اما ما این روش‌ها را به دلیل خطراتی که دارد و احتمال زیاد اسکار برش قسمتی که از آن چربی‌ها خارج می‌شوند و می‌توانند منجر به نازیبایی پوست بازو شوند، توصیه نمی‌کنیم.

شما با انجام حرکات ورزشی که در قسمت قبل برای لاغری بازو توضیح دادیم و توجه به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت بعد از مدتی به‌راحتی می‌توانید به نتایج بسیار خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

بهترین روش‌هایی که در کنار ورزش‌های گفته شده می‌توانند در لاغری بازو به شما کمک کنند، عبارت‌اند از:

1. بر کاهش وزن کلی تمرکز کنید

کاهش وزن به‌صورت موضعی که این روزها بسیار باب شده است، تکنیک یا تکنیک‌هایی است که بر چربی سوزی در قسمت خاصی از بدن شما مانند بازوها تمرکز دارد. اگرچه این نوع کاهش وزن در صنعت تناسب اندام رایج است، اما اکثر مطالعات نشان داده‌اند که بی‌اثر است. نتایج یک مطالعه بر روی 104 نفر نشان داد که تکمیل یک برنامه تمرین مقاومتی 12 هفته‌ای تنها با استفاده از بازو باعث کاهش چربی کلی می‌شود، اما تأثیر کمی بر ناحیه خاصی که تمرین می‌شود دارد.

این بدین معنی است که حرکات ورزشی گفته شده برای یک قسمت در صورتی می‌توانند تأثیر بهتری برای شما داشته باشند که به‌صورت ترکیب با سایر حرکات ورزشی مناسب برای قسمت‌های دیگر بدن و در یک برنامه مناسب ورزشی انجام شوند. بنابراین، بهتر است برای لاغری بازو روی کاهش وزن کلی تمرکز کنید و از ورزش برای تقویت عضلات به جای کاهش چربی استفاده کنید.

2. مصرف فیبر خود را افزایش دهید

افزودن چند وعده اضافی فیبر به رژیم غذایی می‌تواند باعث کاهش وزن شود و به کاهش چربی‌های اضافی سخت بدن مانند چربی‌های بازو کمک کند. فیبر به‌آرامی در سیستم گوارش شما حرکت می‌کند که مدت زمان تخلیه معده را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید.

میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل، دانه‌ها و حبوبات نمونه‌هایی از غذاهای مغذی و پر فیبر هستند که می‌توانید به‌عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل و سالم از آن‌ها لذت ببرید.

3. پروتئین بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

افزایش مصرف مواد غذایی دارای پروتئین یک راه ساده عالی برای کاهش هوس و کنترل اشتها است. این راهکار به‌نوبه خود می‌تواند تا حد زیادی به مدیریت وزن شما کمک کرده و باعث کاهش چربی اضافی بدن خواهد شد.

نتایج یک مطالعه بر روی 20 زن جوان نشان داد که خوردن یک صبحانه با پروتئین بالا باعث کاهش گرسنگی، افزایش سیری و کاهش سطح گرلین، هورمونی که گرسنگی را تحریک می‌کند، در طول روز می‌شود.

نتایج یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که مصرف پروتئین با کیفیت و کمیت بیشتر در وعده‌های غذایی با چربی کمتر شکم مرتبط است. این نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می‌تواند به بهبود ترکیب بدن و افزایش از دست دادن چربی کمک کند.

گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، حبوبات، تخم‌مرغ و محصولات لبنی همگی موادی با پروتئین بالا هستند که می‌توانند به کاهش سریع چربی بازو و لاغری بازو کمک کنند.

استفاده از برنامه رژیم غذایی برای لاغری بازو

4. بیشتر کاردیو انجام دهید

کاردیو نوعی تمرین است که بر افزایش ضربان قلب برای سوزاندن کالری تمرکز دارد. هنگام تلاش برای از دست دادن چربی بازو، گنجاندن کاردیو در برنامه روزانه ضروری است. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که تمرینات هوازی می‌تواند یک استراتژی مؤثر برای کاهش وزن باشد و می‌تواند توده بدون چربی بدن را افزایش دهد.

به‌عنوان‌مثال، یک مطالعه بر روی 141 نفر نشان داد که انجام 40 دقیقه تمرین هوازی 3 بار در هفته با یک برنامه مدیریت وزن منجر به کاهش 9 درصدی وزن بدن در تنها 6 ماه می‌شود. معمولاً توصیه می‌شود حداقل 20 تا 40 دقیقه در روز یا بین 150 تا 300 دقیقه در هفته ورزش هوازی انجام دهید.

آهسته دویدن، دوچرخه‌سواری، قایقرانی، شنا، طناب زدن و ایروبیک همگی فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کنند.

ورزش روزانه برای لاغری بازو

5. کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده را کاهش دهید

کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده کربوهیدرات‌هایی هستند که تحت فرآوری قرار گرفته‌اند و دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی کمتری نسبت به نوع فراورده نشده خود می‌باشند. به‌طورمعمول، کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده کالری بالایی دارند، اما فیبر کمی دارند که می‌تواند باعث افزایش سریع‌تر سطح قند خون و درنتیجه گرسنگی و افزایش وزن شود.

درحالی‌که مصرف غلات کامل با کاهش افزایش وزن و چربی بدن مرتبط است، خوردن غلات تصفیه‌شده بیشتر با افزایش چربی بدن در ارتباط می‌باشد.

نمونه‌هایی از کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده که اغلب فاقد مواد مغذی هستند، عبارت‌اند از:

 • ماکارونی
 • نان سفید
 • غلات صبحانه
 • سایر مواد از پیش بسته‌بندی‌شده

در عوض، غذاهای سبوس‌دار مانند کینوا، گندم‌سیاه، جو، سورگوم و املا را انتخاب کرده و در حد اعتدال میل کنید.

6. کیفیت خواب خود را افزایش دهید

جدای از ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و رژیم ورزشی، خواب کافی در هر شب عامل مهم دیگری است که باید برای کاهش وزن و لاغری بازو در نظر داشته باشید. چندین مطالعه نشان داده‌اند که خواب در تنظیم اشتها نقش دارد و همچنین ممکن است کاهش وزن را افزایش دهد.
به‌عنوان‌مثال، یک مطالعه در 9 مرد نشان داد که تنها یک شب کم‌خوابی باعث افزایش احساس گرسنگی و سطوح بالاتر گرلین، هورمونی که اشتها را تحریک می‌کند، می‌شود.

سعی کنید برنامه خواب منظمی را تنظیم کنید و در طول هفته در یک زمان مشخص به رختخواب بروید، از حواس‌پرتی قبل از خواب اجتناب کنید و قرار گرفتن در معرض محرک‌هایی مانند نیکوتین و کافئین قبل از خواب را به حداقل برسانید.

7. هیدراته بمانید

نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز برای از بین بردن چربی‌های سخت و لاغری بازو بسیار مهم است. نتایج برخی تحقیقات نشان می‌دهند که نوشیدن آب همراه یا در خارج از ساعت‌های وعده‌های غذایی می‌تواند احساس سیری را افزایش داده و مقدار کل غذا و تعداد کالری مصرفی را کاهش دهد.

آب همچنین می‌تواند به طور موقت به افزایش متابولیسم کمک کند. به‌عنوان‌مثال در نتایج یک مطالعه نشان داده شد که نوشیدن 9/16 اونس (500 میلی‌لیتر) آب باعث افزایش 30 درصدی متابولیسم به مدت 30 تا 40 دقیقه می‌شود. بااین‌حال، مطمئن شوید که آب، چای یا سایر نوشیدنی‌ها را به‌صورت شیرین نشده استفاده کنید و نوشیدنی‌های بدون قند را به جای نوشیدنی‌های شیرین شده مانند نوشابه یا آبمیوه انتخاب کنید. مصرف منظم این نوشیدنی‌های پرکالری می‌تواند به‌سرعت باعث افزایش کالری اضافی شود و تا حد زیادی باعث افزاش وزن خواهد شد.

چند نکته مهم برای لاغری بازوها در مدت‌زمان کوتاه

هیچ‌چیز برای لاغری نمی‌تواند جای ورزش را بگیرد. بااین‌حال اگر به نکات زیر نیز توجه کنید دچار چاقی‌های موضعی نمی‌شوید:

 • روزانه 500 کالری کمتر از کالری مورد نیازتان مصرف کنید. این کار باعث می‌شود در طول هفته 3500 کالری کمتر مصرف کرده و در هفته حدود 2 پوند یا یک کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید.
 • آب بیشتری بنوشید. آب زیاد متابولیسم بدن را افزایش داده و بدن را هیدراته می‌کند. همچنین اشتهای کاذب را سرکوب می‌کند. حتماً قبل از غذا یک الی دو لیوان آب ولرم بنوشید.
 • به‌هیچ‌وجه صبحانه را ترک نکنید. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روزانه است و اگر آن را ترک کنید باعث خوردن بیش‌ازحد مواد غذایی در طول روز و در نتیجه چاقی می‌شود.
 • در بشقاب‌های کوچک‌تر غذا بخورید.
 • از خوردن میان وعده‌های ناسالم مانند انواع بیسکوییت‌ها و قند مصنوعی خودداری کنید.

سخن پایانی …

تمرین‌هایی که در این مقاله توضیح دادیم تمرینات بسیار آسانی هستند که نهایتاً نیم ساعت از وقت روزانه شما را می‌گیرند و نیاز به تجهیزات خاصی ندارند. هرچند بهتر است با کفش مناسب انجام شود. بااین‌حال نیاز به تجهیزات ورزشی یا لباس خاصی ندارند. اگر بتوانید این تمرینات را صبح‌ها انجام دهید به دلیل بالا بودن متابولیسم بدن در صبح نتایج بهتری خواهید گرفت. بااین‌حال در زمان‌های دیگر نیز تأثیرگذار هستند. موارد دیگر را نیز در برنامه غذایی و عادات سبک زندگی خود بگنجانید تا علاوه بر لاغری بازو به یک تناسب اندام عالی دست پیدا کنید.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا