خرید کرم ضد آفتاب سینره SPF60
سلامتی

10 خواص هل برای سلامتی

هل یک ادویه با رایحه ای شدید و کمی شیرین است که برخی افراد آن را با نعنا مقایسه می کنند. این سرچشمه در هند است اما امروزه در سراسر جهان موجود است و در هر دو دستور العمل شیرین و خوش طعم استفاده می شود. تصور می شود که دانه ها ، روغن ها و عصاره های هل از خواص دارویی چشمگیر برخوردار بوده و قرن ها در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

خواص هل برای سلامتی

1. خاصیت آنتی اکسیدانی و مدر ممکن است فشار خون را پایین بیاورد

این گیاه ممکن است برای افرادی که فشار خون بالا دارند مفید باشد.

در یک مطالعه ، محققان روزانه سه گرم پودر هل به 20 بزرگسال که به تازگی تحت فشار خون بالا تشخیص داده شده بودند ، دادند. بعد از 12 هفته ، سطح فشار خون به طور معنی داری به حد طبیعی کاهش یافته بود (3منبع قابل اعتماد)

نتایج امیدوار کننده این مطالعه ممکن است مربوط به میزان بالای آنتی اکسیدان ها در این گیاه باشد. در حقیقت ، وضعیت آنتی اکسیدان شرکت کنندگان تا پایان مطالعه 90٪ افزایش یافته بود. آنتی اکسیدان ها به پایین آمدن فشار خون مرتبط هستند.

محققان همچنین گمان می كنند كه این ادویه به دلیل تأثیر دیورتیك ، فشار خون را كاهش می دهد ، به این معنی كه می تواند باعث دفع ادرار برای از بین بردن آب ایجاد شده در بدن شما ، به عنوان مثال در اطراف قلب شما شود.

نشان داده شده است كه عصاره این گیاه باعث افزایش ادرار و كاهش فشار خون در موشها می شود.

2. ممکن است دارای ترکیبات ضد سرطان باشد

ترکیبات موجود در این دانه ممکن است به مبارزه با سلولهای سرطانی کمک کند.

مطالعات انجام شده بر روی موش ها نشان داده اند که پودر هل می تواند فعالیت آنزیم های خاصی را که به مبارزه با سرطان کمک می کنند ، افزایش دهد.

این ادویه همچنین ممکن است توانایی سلولهای کشنده طبیعی در حمله به تومورها را تقویت کند (8منبع قابل اعتماد)

در یک مطالعه ، محققان دو گروه از موش ها را در معرض ترکیبی قرار دادند که باعث سرطان پوست می شود و یک گروه 500 میلی گرم هل زمین در هر کیلوگرم (227 میلی گرم در هر پوند) از وزن در روز تغذیه می کنند.

بعد از 12 هفته ، تنها 29٪ از گروهانی که هل هل خوردند ، در مقایسه با بیش از 90٪ از گروه کنترل ، سرطان ایجاد کردند.

تحقیقات در مورد سلولهای سرطانی انسان و هل نتایج مشابهی را نشان می دهد. یک مطالعه نشان داد که یک ترکیب خاص در ادویه ، سلولهای سرطانی دهان را در لوله های آزمایش متوقف نمی کند (9منبع قابل اعتماد)

حتی اگر نتایج امیدوار کننده باشد ، این مطالعات فقط روی موش ها یا لوله های آزمایش انجام شده است. تحقیقات انسانی قبل از اینکه ادعاهای قوی تری انجام شود مورد نیاز است.

هل دارای ترکیبات ضد سرطان است

3. به دلیل اثرات ضد التهابی می تواند از بیماری های مزمن محافظت کند

هل سرشار از ترکیباتی است که ممکن است با التهاب مبارزه کند .

التهاب هنگامی رخ می دهد که بدن شما در معرض مواد خارجی قرار گیرد. التهاب حاد ضروری و مفید است ، اما التهاب طولانی مدت می تواند منجر به بیماری های مزمن شود (10منبع قابل اعتماد، 11منبع قابل اعتماد، 12 )

آنتی اکسیدان ها که به وفور در این دانه وجود دارند ، سلول ها را از آسیب محافظت می کنند و جلوی بروز التهاب را می گیرند.

یک مطالعه نشان داد که عصاره هل در دوزهای 50-100 میلی گرم در کیلوگرم (23-46 میلی گرم در هر پوند) از وزن بدن در مهار حداقل چهار ترکیب التهابی مختلف در موش ها مؤثر است .

یک مطالعه دیگر در موش صحرایی نشان داد که خوردن پودر دانه  باعث کاهش التهاب کبد ناشی از خوردن رژیم غذایی پر از کربوهیدرات و چربی می شود (15منبع قابل اعتماد)

اگرچه مطالعات زیادی در مورد اثرات ضد التهابی هل در انسان وجود ندارد ، تحقیقات نشان می دهد که مکمل ها ممکن است وضعیت آنتی اکسیدانی را تا 90٪ افزایش دهند.

4. ممکن است درمورد مشکلات هضم ، از جمله زخمها ، کمک کند

این دانه  ارزشمند هزاران سال است که برای کمک به هضم غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

برای رفع ناراحتی ، حالت تهوع و استفراغ اغلب با سایر ادویه های دارویی مخلوط می شود.

بیشترین تحقیق در مورد هل، از آنجایی که به تسکین معده مربوط می شود ، توانایی احتمالی آن در بهبود زخم ها است .

در یک مطالعه ، موشها قبل از قرار گرفتن در معرض دوزهای زیاد آسپیرین برای القای زخم معده ، از عصاره این دانه، زردچوبه و برگ sembung در آب داغ تغذیه می کردند . این موشها در مقایسه با موشهایی که فقط آسپرین دریافت کرده اند زخم کمتری ایجاد کرده اند.

یک مطالعه مشابه در موش صحرایی نشان داد که عصاره هل به تنهایی می تواند حداقل 50٪ اندازه زخم معده را به طور کامل پیشگیری یا کاهش دهد.

در حقیقت ، در دوزهای 5/12 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم (5.7 میلی گرم در هر پوند) از وزن بدن ، عصاره این دانه از یک داروی ضد زخم رایج موثرتر بود .

همچنین آزمایش لوله آزمایش نشان می دهد که هل ممکن است در برابر هلیکوباکتر پیلوری ، یک باکتری مرتبط با توسعه بیشتر مشکلات زخم معده محافظت کند.

تحقیقات بیشتری لازم است تا بدانیم که آیا ادویه می تواند همان تأثیر را در برابر زخم ها در انسان داشته باشد یا خیر.

5. ممکن است تنفس بد را درمان کرده و از حفره ها جلوگیری کند

استفاده از این دانه برای درمان بوی بد دهان و بهبود سلامت دهان و دندان یک درمان باستانی است.

در برخی از فرهنگ ها ، معمولاً تجسم نفس خود با خوردن غلاف کامل هل بعد از غذا.

حتی سازنده آدامس Wrigley از ادویه در یکی از محصولات خود استفاده می کند.

دلیل اینکه این دانه می تواند به تنفس تازه مین منجر شود ، ممکن است مربوط به توانایی آن در مبارزه با باکتریهای دهان معمولی باشد.

یک مطالعه نشان داد که عصاره این دانه در مبارزه با پنج باکتری موثر است که می تواند باعث ایجاد حفره های دندانی شود. در برخی موارد لوله آزمایش ، عصاره ها از رشد باکتری ها تا 82/0 اینچ (2.08 سانتی متر) جلوگیری می کردند.

تحقیقات اضافی نشان می دهد که عصاره هل می تواند تعداد باکتریهای موجود در نمونه های بزاق را 54٪ کاهش دهد.

با این حال ، تمام این مطالعات در لوله های آزمایش انجام شده است ، و مشخص نمی کند که چگونه نتایج ممکن است برای انسان اعمال شود.

6. ممکن است اثرات ضد باکتریایی داشته و عفونت ها را درمان کند

این دانه  همچنین اثرات ضد باکتریایی در خارج از دهان دارد و ممکن است عفونت ها را درمان کند.

تحقیقات نشان می دهد که عصاره هل و روغنهای اساسی دارای ترکیباتی هستند که با چندین سویه مشترک باکتری ها مبارزه می کنند.

یک مطالعه لوله آزمایش ، تأثیر این عصاره ها را بر روی گونه های مقاوم در برابر مواد مخدر کاندیدا ، مخمر بررسی کردکه می تواند باعث عفونت های قارچی شود . عصاره ها قادر به مهار رشد برخی از گونه ها با 0.39-0.59 اینچ (0.99-1.49 سانتی متر) بودند .

تحقیقات اضافی با استفاده از لوله آزمایش نشان داد که روغنهای ضروری و عصاره هل به اندازه داروهای استاندارد در برابر E. coli و Staphylococcus ، باکتری هایی که می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند مؤثر است.

مطالعات لوله آزمایش همچنین نشان داده است که روغنهای اساسی هل با باکتریهای سالمونلا که منجر به مسمومیت غذایی و کامپیلوباکتر است که در التهاب معده نقش دارند مبارزه می کنند .

مطالعات موجود در مورد اثرات ضد باکتریایی هل فقط در آزمایشگاهها به بررسی سویه های جدا شده باکتریها پرداخته است. بنابراین ، شواهد در حال حاضر به اندازه کافی قوی نیستند تا ادعا کنند که ادویه اثر مشابهی در انسان دارد.

هل اثرات ضد باکتریایی داشته و عفونت ها را درمان می کند

7. ممکن است تنفس و استفاده از اکسیژن را بهبود بخشد

ترکیبات هل ممکن است به افزایش جریان هوا به ریه های شما و بهبود تنفس کمک کند.

هوم در هنگام استفاده از آروماتراپی ، بوی تقویت کننده ای را فراهم می کند که توانایی بدن در استفاده از اکسیژن در حین ورزش را تقویت می کند.

یک مطالعه از گروهی از شرکت کنندگان خواسته است قبل از پیاده روی بر روی تردمیل به مدت 15 دقیقه از روغن اسانس هل به مدت یک دقیقه استنشاق کنند . این گروه نسبت به گروه کنترل میزان اکسیژن قابل توجهی بالاتری داشتند.

راه دیگر اینکه هل ممکن است تنفس و استفاده از اکسیژن را بهبود بخشد ، آرامش بخش راه هوایی شما است. این ممکن است به ویژه برای درمان آسم مفید باشد.

یک مطالعه در موش صحرایی و خرگوش نشان داد که تزریق عصاره هل می تواند هوای گلو را آرام کند. اگر عصاره در افراد مبتلا به آسم تأثیر مشابهی داشته باشد ، ممکن است مانع از مجاری هوایی ملتهب شده آنها شود و تنفس آنها را بهبود بخشد.

8. ممکن است سطح قند خون را پایین بیاورد

با مصرف پودر ، هل ممکن است قند خون را کاهش دهد .

یک مطالعه نشان داد که تغذیه موش های دارای رژیم غذایی پر چرب و پر کربوهیدنی (HFHC) باعث شده است که سطح قند خون آنها بیشتر از زمانی که رژیم غذایی عادی تغذیه می شوند ، بیشتر باقی بماند.

هنگامی که به موشهای رژیم غذایی HFHC پودر هل داده شد ، قند خون آنها به مدت طولانی تر از قند خون موشهای صحرایی عادی باقی نمی ماند.

با این حال ، پودر ممکن است در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 تأثیر یکسانی نداشته باشد.

در یک مطالعه در بیش از 200 بزرگسال مبتلا به این بیماری، شرکت کنندگان به دو گروه که تنها در زمان تقسیم شدند چای سیاه یا چای سیاه و سفید با سه گرم یا دارچین ، هل و یا زنجبیل هر روز به مدت هشت هفته.

نتایج نشان داد که دارچین ، اما نه هل یا زنجبیل ، کنترل قند خون را بهبود می بخشد.

برای درک بهتر تأثیر هل بر قند خون در انسان ، مطالعات بیشتری لازم است.

9. سایر مزایای بهداشتی بالقوه هل

علاوه بر مزایای ذکر شده در سلامتی ، هل ممکن است به روش های دیگر برای سلامتی شما نیز مفید باشد.

مطالعات انجام شده در موش صحرایی نشان داده است که مقادیر بالای آنتی اکسیدان موجود در ادویه ممکن است از بزرگ شدن کبد ، اضطراب و حتی کاهش وزن کمک کند:

  • محافظت از کبد: عصاره هل ممکن است آنزیم های کبدی بالا ، تری گلیسیرید و کلسترول را کاهش دهد. آنها همچنین ممکن است از بزرگ شدن کبد و وزن کبد جلوگیری کنند که خطر ابتلا به بیماری کبد چرب را کاهش می دهد.
  • اضطراب: یک مطالعه موش نشان می دهد که عصاره هل ممکن است از رفتارهای مضطرب جلوگیری کند. این ممکن است به این دلیل باشد که سطح پایین آنتی اکسیدان خون با پیشرفت اضطراب و سایر اختلالات خلقی مرتبط است.
  • کاهش وزن: مطالعه ای در 80 زن مبتلا به اضافه وزن و چاقی مبتلا به prediabetic ، ارتباطی بین هل و دور کمر کاهش یافته را نشان داد. با این حال ، مطالعات موش در مورد کاهش وزن و ادویه نتایج قابل توجهی پیدا نکرده است.

تعداد مطالعات مربوط به ارتباط بین هل و این فواید بالقوه محدود است و بیشتر در مورد حیوانات انجام می شود.

علاوه بر این ، دلایلی که ادویه ممکن است به بهبود سلامت کبد ، اضطراب و وزن کمک کند ، نامشخص است.

10. برای اکثر مردم و به طور گسترده در دسترس ایمن است

هل برای اکثر مردم بی خطر است. متداول ترین روش استفاده از هل در پخت و پز یا پخت است. این بسیار متنوع است و اغلب به غذاهای هویج و خورش های هندی و همچنین کوکی های زنجبیل ، نان و سایر کالاهای پخته شده اضافه می شود.

استفاده از مکمل های هل ، عصاره ها و روغنهای اساسی احتمالاً با توجه به نتایج امیدوار کننده تحقیقات در مورد استفاده های دارویی آن ، شایع تر خواهد شد.

با این حال ، در حال حاضر هیچ دوز پیشنهادی برای ادویه از آنجا که بیشتر مطالعات روی حیوانات انجام شده است. استفاده از مکمل ها باید توسط یک متخصص بهداشت کنترل شود.

علاوه بر این ، مکمل های هل ممکن است برای کودکان و زنانی که باردار هستند یا شیر می دهند ، مناسب نباشد.

اکثر مکمل ها 500 میلی گرم پودر این دانه یا عصاره را یک یا دو بار در روز توصیه می کنند.

FDA مکمل ها را تنظیم نمی کند ، بنابراین اگر به شما توصیه می شود مکمل های هل را توسط یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی امتحان کنید ، مارک هایی را انتخاب کرده اید که توسط شخص ثالث آزمایش شده اند.

اگر علاقه دارید دانه این گیاه را امتحان کنید ، به یاد داشته باشید که اضافه کردن ادویه به غذاهای خود می تواند امن ترین راه باشد.

هل برای اکثر مردم بی خطر است.

سخن پایانی…

این دانه یک داروی باستانی است که ممکن است خواص دارویی زیادی داشته باشد.

ممکن است باعث کاهش فشار خون ، بهبود تنفس و کاهش وزن شود .

علاوه بر این ، مطالعات حیوانات و لوله آزمایش نشان می دهد که هل ممکن است به مبارزه با تومورها ، بهبود اضطراب ، مبارزه با باکتری ها و محافظت از کبد شما کمک کند ، هر چند شواهد در این موارد قوی نیست.

با این حال ، تعداد کمی از تحقیقات انسانی درباره تعدادی از ادعاهای بهداشتی مرتبط با ادویه وجود دارد. برای نشان دادن اینکه یا چگونه نتایج تحقیقات اولیه برای انسان اعمال می شود ، مطالعات بیشتری لازم است.

با این وجود ، اضافه کردن هل به پخت و پز شما ممکن است روشی ایمن و مؤثر برای بهبود سلامتی شما باشد.

عصاره و مکمل های هل نیز ممکن است فوایدی داشته باشد اما باید با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف شود.

[منبع]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا