مراقبت پوست و اهمیت آن

اهمیت مراقبت پوست

مراقبت پوست به روش صحیح در جوان نگه داشتن و شادابی پوست و سلامت آن بسیار حائز اهمیت است. در زیر در دو بخش به توضیح این مسئله می پردازیم:

  • اهمیت مراقبت پوست به صورت روزانه
  • اهمیت نحوه انتخاب محصولات مراقبت پوست

اهمیت مراقبت به صورت روزانه

مراقبت از پوست به صورت روزانه بسیار در سلامت و جلوگیری از پیری پوست اثر می گذارد. در بسیاری از جوامع به عنوان مثال فرهنگ مراقبت از دندان ها به دلیل غذا خوردن با آن ها جا افتاده است. اکثراٌ افراد روزانه حداقل یک بار دندان هایشان را مسواک می زنند. اما فرهنگ مراقبت پوست به صورت روزانه هنوز در بین مردم کشور ما و برخی کشورهای دیگر به درستی پذیرش نشده است. به همین دلیل افراد در سنین پایین، قبل از 40 سالگی نیز دچار پیری و عارضه های پوستی شدید می شوند.

تازه در آن زمان است که متوجه می شوند چقدر مراقبت از زیبایی شان مهم و آسان بوده است اما سهل انگاری کرده اند. حال با هزینه های گزاف نیز با درصد بالایی قابل جبران نخواهد بود. به همین دلیل از شما دوستان عزیزی که وقت گذاشته اید و این مطلب را مطالعه نمودید خواهشمندیم جهت سلامت بیشتر از آموزش های ما و توصیه های تخصصی بخش آموزشمان استفاده نمایید تا بیشتر جوان بمانید و حس بهتری داشته باشید. در مراقبت پوست به صورت روزانه فاکتورهای زیر حائز اهمیت است:

  • استفاده از پاک کننده مناسب نوع پوست (صبح و شب)
  • استفاده از یک ضد آفتاب مناسب و مرغوب
  • استفاده از آبرسان قوی
  • استفاده از کرم دور چشم برای سنین 25 به بالا(بستگی به نوع پوست نیز دارد. در بعضی افراد نیاز است از سنین پایین تر استفاده شود.)

اهمیت نحوه انتخاب محصولات مراقبتی

درچنددهه ی اخیرتنوع محصولات مراقبت پوست،مو وزیبایی بسیارزیادشده است.این امرازجهتی خوشحال کننده وازجهتی نگران کننده است.زیرابه همان اندازه که محصولات مراقبت پوست ازنظرنتایج وانواع مدل ها متغیراست ازنظرنوع موادسازنده هم بسیارمتفاوت است.بنابراین بسیاراهمیت داردکه انتخاب شمادرمحصولات مراقبت پوست به چه شکلی است. در مورد این موضوع پرسش سوالات زیر بسیار کمک کننده است:

  1. آیا محصولات رابااطلاعات خودتان یامسئول داروخانه که توصیه هایش ممکن است کمی بوی تجارت داشته باشد انتخاب می کنید؟
  2. آیا بامشورت پزشک یامشاورقابل اعتمادیک محصول را انتخاب می کنید؟
  3. آیاهنگام انتخاب محصول صرفاٌ می خواهیدازمحصولی استفاده کنیدکه وجدانتان ازاین جهت راحت باشدیاواقعابه فکر پوستتان هستیدو می خواهیدبه درستی ازآن مراقبت کنید؟

باید به شما دوستان عزیز بگوییم تنها با انتخاب محصول به روش دوم می توانید مطمئن باشید که محصولات مراقبتی صحیحی انتخاب نموده اید و خیالتان جهت مراقبت پوست و بهبود کیفیت پوستتان راحت باشد. در غیر این صورت ممکن است از محصول اشتباهی استفاده نموده و دچار عارضه های پوستی گاهاٌ شدیدی شوید.برای مثال وقتی به فردگفته می شود برای جلوگیری از ایجاد لک آفتاب از ضد آفتاب فاقد رنگ با یک سری ویژگی ها استفاده کند فرد مصر است که به دلیل صرفه اقتصادی از ضدآفتاب رنگی استفاده کند.تا هم کرم پوشش دهنده باشد و هم ضدآفتاب!!!اما در واقعیت این اتفاق نمی افتد.نهایتاٌشما می بینیدبسیاری افراد با اینکه ادعای مداوم استفاده کردن از ضدآفتاب را دارند اما دچار عارضه ی لک شده اند .

تمامی مطالب سایت سفیر زیبایی از مقالات معتبر و مورد تایید پزشکان سرتاسر دنیا ترجمه و جمع آوری شده است اما به دلیل متفاوت بودن شرایط افراد ممکن است برای شما مناسب نباشد. بنابراین جهت استفاده از دستورالعمل ها حتما با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا