مراقبت پوست و اهمیت آن

اهمیت مراقبت پوست

مراقبت پوست به روش صحیح در جوان نگه داشتن و شادابی پوست و سلامت آن بسیار حائز اهمیت است. در زیر در دو بخش به توضیح این مسئله می پردازیم:

  • اهمیت مراقبت پوست به صورت روزانه
  • اهمیت نحوه انتخاب محصولات مراقبت پوست

اهمیت مراقبت به صورت روزانه

مراقبت از پوست به صورت روزانه بسیار در سلامت و جلوگیری از پیری پوست اثر می گذارد. در بسیاری از جوامع به عنوان مثال فرهنگ مراقبت از دندان ها به دلیل غذا خوردن با آن ها جا افتاده است. اکثراٌ افراد روزانه حداقل یک بار دندان هایشان را مسواک می زنند. اما فرهنگ مراقبت پوست به صورت روزانه هنوز در بین مردم کشور ما و برخی کشورهای دیگر به درستی پذیرش نشده است. به همین دلیل افراد در سنین پایین، قبل از 40 سالگی نیز دچار پیری و عارضه های پوستی شدید می شوند.

تازه در آن زمان است که متوجه می شوند چقدر مراقبت از زیبایی شان مهم و آسان بوده است اما سهل انگاری کرده‌اند. حال با هزینه های گزاف نیز با درصد بالایی قابل جبران نخواهد بود. به همین دلیل از شما دوستان عزیزی که وقت گذاشته‌اید و این مطلب را مطالعه نمودید خواهشمندیم جهت سلامت بیشتر از آموزش های ما و توصیه های تخصصی بخش آموزشمان استفاده نمایید تا بیشتر جوان بمانید و حس بهتری داشته باشید. در مراقبت پوست به صورت روزانه فاکتورهای زیر حائز اهمیت است:

  • استفاده از پاک کننده مناسب نوع پوست (صبح و شب)
  • استفاده از یک ضد آفتاب مناسب و مرغوب
  • استفاده از آبرسان قوی
  • استفاده از کرم دور چشم برای سنین 25 به بالا(بستگی به نوع پوست نیز دارد. در بعضی افراد نیاز است از سنین پایین تر استفاده شود.)

اهمیت نحوه انتخاب محصولات مراقبتی

در چند دهه اخیر تنوع محصولات مراقبت پوست،مو و زیبایی بسیار زیاد شده است.این امر از جهتی خوشحال کننده و از جهتی نگران کننده است. زیرا به همان اندازه که محصولات مراقبت پوست ازنظر نتایج و انواع مدل‌ها متغیر است از نظر نوع مواد سازنده هم بسیار متفاوت است. بنابراین بسیار اهمیت دارد که انتخاب شما در محصولات مراقبت پوست به چه شکلی است. در مورد این موضوع پرسش سوالات زیر بسیار کمک کننده است:

  1. آیا محصولات را با اطلاعات خودتان یا مسئول داروخانه که توصیه‌هایش ممکن است کمی بوی تجارت داشته باشد انتخاب می کنید؟
  2. آیا بامشورت پزشک یامشاورقابل اعتمادیک محصول را انتخاب می کنید؟
  3. آیا هنگام انتخاب محصول صرفاٌ می خواهید از محصولی استفاده کنید که وجدانتان از این جهت راحت باشد یا واقعا به فکر پوستتان هستید و می خواهید به درستی از آن مراقبت کنید؟

باید به شما دوستان عزیز بگوییم تنها با انتخاب محصول به روش دوم می توانید مطمئن باشید که محصولات مراقبتی صحیحی انتخاب نموده‌اید و خیالتان جهت مراقبت پوست و بهبود کیفیت پوستتان راحت باشد. در غیر این صورت ممکن است از محصول اشتباهی استفاده نموده و دچار عارضه های پوستی گاهاٌ شدیدی شوید.برای مثال وقتی به فرد گفته می شود برای جلوگیری از ایجاد لک آفتاب از ضد آفتاب فاقد رنگ با یک سری ویژگی‌ها استفاده کند فرد مصر است که به دلیل صرفه اقتصادی از ضد آفتاب رنگی استفاده کند.تا هم کرم پوشش دهنده باشد و هم ضد آفتاب!!!اما در واقعیت این اتفاق نمی افتد. نهایتاٌ شما می بینید بسیاری افراد با اینکه ادعای مداوم استفاده کردن از ضد آفتاب را دارند اما دچار عارضه‌ی لک شده‌اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا