لاغری بازو در خانه با این 10 تمرین آسان!

یکی از معضلاتی که شاید شما نیز با آن روبرو باشید چاقی‌های موضعی است. حتماً تاکنون با افرادی مواجه شده‌اید که حتی وزنشان در حد ایده‌ال است اما در قسمتی از بدن مانند بازو، شکم یا پاها دچار تجمع چربی هستند که چاق به نظر می‌رسد و برای پوشیدن لباس‌های دلخواه مشکل ایجاد می‌کند؛ اما به‌راحتی با چند تمرین در خانه می‌توانید لاغری بازو را طی مدت کوتاهی تجربه کنید و دیگر نگران این قسمت نباشید.

در این مقاله ورزش‌هایی که به‌راحتی و بدون نیاز به‌وسیله خاصی می‌توانید برای لاغری بازو در خانه انجام دهید را برایتان توضیح خواهیم داد. شاید روزانه چند دقیقه بیشتر وقتتان را نگیرد اما نتیجه آن شما را شگفت‌زده می‌کند.

10 تمرین ورزشی عالی برای لاغری بازو

قسمت‌های پشت بازو عضله‌های سه سر هستند که هنگام تمرین بیشترین فشار روی آن‌هاست و بیشترین چربی را در خود ذخیره کرده‌اند.

1. وزنه‌برداری

یکی از بهترین تمرینات لاغری بازو و عضله سازی وزنه‌برداری است. این ورزش علاوه بر چربی‌های بازو چربی‌های شکم را نیز به‌خوبی آب می‌کند. اگر وزنه‌های ورزشی ندارید دو بطری نوشابه کوچک برداشته و داخل آن شن و ماسه بریزید تا وزنش به یک کیلوگرم برسد و به‌عنوان وزنه استفاده کنید.

البته بعد از چند روز تمرین می‌توانید وزن آن را کم‌کم سنگین‌تر کنید ولی به‌صورت ناگهانی این کار را انجام ندهید. در هر ست 20 بار وزنه‌ها را مانند عکس بالای سر آورده و پایین بیاورید. بعد یک دقیقه استراحت کرده و این کار را سه بار در روز انجام دهید.

لاغری بازو با وزنه زدن

2. لاغری بازو با استفاده از صندلی

این تمرین یک تمرین چربی سوز عالی است که نه‌تنها بازوها بلکه عضلات کمر را نیز قوی می‌کند. برای این کار می‌توانید از یک صندلی معمولی یا تخت بلند استفاده کند. مانند تصویر پشت به صندلی کمی جلوتر از آن بایستید و دستان خود را روی صندلی قرار دهید. طوری دست‌ها را قرار دهید که بازوها با هم فاصله داشته باشند. بالاتنه را کاملاً صاف نگه دارید.

سپس زانوها را خم کنید و تا سطح کف صندلی خودتان را به حالت نشسته نگه دارید. بعد آرنج را خم کرده و کل بدن را به سمت زمین بکشید. روزانه 3 بار و هر بار 20 دفعه این تمرین را تکرار کنید. این تمرین سرعت کاهش وزن شما را افزایش خواهد داد.

لاغری بازو با استفاده از صندلی

3. لاغری بازو با استفاده از میز

یک میز مناسب مثل میز ناهارخوری یا میز آرایش را انتخاب کنید. به قدری از آن دور بایستید که وقتی دست‌هایتان را روی میز می‌گذارید در بازوها احساس کشیدگی کنید و تنها روی نوک انگشتان پا بایستید. سپس آرنج خود را خم کرده و خودتان را به میز نزدیک کنید و دوباره آرنج را صاف‌کرده و به حالت قبلی برگردید. این تمرین را در 3 ست 20 تایی به‌صورت روزانه انجام دهید. بعد از چند هفته به‌طور فوق‌العاده‌ای بازوهای شما لاغرتر می‌شود.

لاغری بازو با استفاده از میز

4. حرکت شنا

این حرکت کمی سخت‌تر از حرکت‌های قبلی است. پیشنهاد ما برای آمادگی قبل از این حرکت این است که به مدت یک هفته حرکات قبلی را انجام دهید و بعد که بدنتان آماده شد این حرکت را شروع کنید. برای این حرکت باید به شکم روی زمین بخوابید و نوک انگشتان پا را به‌صورت قائم روی زمین قرار دهید. همچنین کف دست‌ها را کنار گوش‌ها طوری که آرنج‌ها زاویه‌دار باشند قرار دهید و بعد با فشار وزنتان و تکیه‌بر کف دست و پاها بدنتان را از زمین بلند کنید.

سپس دوباره پایین بیایید اما نه آن‌قدر که بدن روی زمین قرار بگیرد و فقط باید در حدی باشد که با بالا و پایین رفتن شما فشار روی بازوها وارد شده و آرنج خم و راست شود. این ورزش تمامی ماهیچه‌های شما را تقویت می‌کند. اگر بتوانید 3 ست 10 تایی در روز آن را انجام دهید بسیار مؤثر خواهد بود.

لاغری بازو با حرکت شنا

5. حرکت قیچی

حرکت قیچی از حرکات بسیار آسان، سرگرم‌کننده و مؤثر است که هرکسی می‌تواند آن را انجام دهد و به لاغری بازو در زمان کم کمک می‌کند. برای این تمرین ابتدا صاف ایستاده و پاها را به‌اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. بازوها را موازی شانه‌ها در دو طرف بدن باز کنید. سپس مانند قیچی بازوها را باز و بسته کنید. هم‌زمان می‌توانید پاها را نیز به‌صورت ضربدری باز و بسته کنید. حرکت را طوری انجام دهید که به‌صورت یکی در میان یک بار بازوی راست و دفعه بعد بازوی چپ بالا باشد. این حرکت را در 3 ست 10 تایی به‌صورت روزانه انجام دهید.

لاغری بازو با حرکت قیچی

6. حرکت پل

این حرکت دقیقا روی عضله‌های سه سر بازو فشار وارد می‌کند. برای این حرکت به پشت روی زمین بخوابید و پاها را به‌صورت 90 درجه خم کنید. سپس دست‌ها را کنارتان قرار داده و کف دست‌ها را مانند شکل روی زمین قرار دهید. حال سعی کنید درحالی‌که بدنتان کاملاً کشیده است آن را بالا بکشید و بعد دوباره پایین بیایید؛ اما هنگام پایین آمدن دیگر کاملاً روی زمین نخوابید و فقط به سطح زمین نزدیک شوید.

 

7. حلقه زدن بازوها

این حرکت نیز بسیار آسان و سرگرم‌کننده است. در روزهای اول این حرکت را بدون وزنه و بعد کم‌کم آن را با وزنه انجام دهید تا تأثیر بیشتری داشته باشد. برای این تمرین صاف و کشیده بایستید و پاها را به‌اندازه دو برابر عرض شانه باز کنید. سپس بازوها را در متداد شانه‌ها بکشید و بعد آن‌ها را مانند حلقه به جلو و عقب بچرخانید.

روزانه 50 حلقه به سمت جلو و 50 حلقه به سمت عقب بزنید. این حرکت روی تمام قسمت‌های بازو تأثیر گذاشته و چربی‌ها را به‌خوبی می‌سوزاند.

لاغری بازو با حرکت حلقه

8. حرکت شنای تک بازو

این حرکت دقیقا مانند حرکت شنا می‌باشد با این تفاوت که تمام وزن را باید روی پاها و یکدست نگه داشته و مانند تصویر دست دیگر را بکشید و بلند کنید. این حرکت را باید به‌صورت یکی در میان یک‌بار برای دست راست و یک بار برای دست چپ تکرار کنید. بعدازاینکه بدنتان آماده شد می‌توانید کم‌کم با وزنه نیز این حرکت عالی را انجام دهید. در انجام این حرکت عجله نکنید و به‌آرامی بدنتان را حرکت دهید.

 

9. حرکت چرخشی برای لاغری بازو

این تمرین عضلات اصلی شانه‌ها و بازوها، دو عضله دو سر و سه سر را درگیر می‌کند. برای این حرکت پاها را دو برابر عرض شانه باز کنید. سپس به یک سمت به قدری خم شوید که کف دستانتان به زمین رسیده و بازویتان کشیده باشد. در مرحله بعد پای سمت دیگر را تا می‌توانید بالا بیاورید طوری که دستتان از روی زمین برداشته نشود و بیش از حد هم فشار روی دست وارد نکنید.

درحالی‌که پاها بالا هستند انگشت شصت پا را به سمت عقب 30 بار بچرخانید سپس به‌آرامی بلند شده و حرکت را برای سمت دیگر تکرار کنید.

لاغری بازو با حرکت چرخشی

10. لاغری بازو با حرکت کششی

این حرکت کششی علاوه بر بازوها، پاها را نیز به‌خوبی لاغر می‌کند و عضلات کمر را تقویت خواهد کرد. برای این حرکت مانند گربه روی زمین قرار بگیرید. سپس یکی از پاها را به سمت بالا و عقب بکشید و دست مخالف آن را نیز در امتداد بدن یا کمی بالاتر به سمت جلو بکشید. این حرکت را روزانه 15 الی 20 برای هر سمت انجام دهید.

لاغری بازو با حرکت کششی

چند نکته مهم برای لاغری بازو ها در مدت‌زمان کوتاه

هیچ‌چیز برای لاغری نمی‌تواند جای ورزش را بگیرد. بااین‌حال اگر به نکات زیر نیز توجه کنید دچار چاقی‌های موضعی نمی‌شوید:

  • روزانه 500 کالری کمتر از کالری مورد نیازتان مصرف کنید. این کار باعث می‌شود در طول هفته 3500 کالری کمتر مصرف کرده و در هفته حدود 2 پوند یا یک کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید.
  • آب بیشتری بنوشید. آب زیاد متابولیسم بدن را افزایش داده و بدن را هیدراته می‌کند. همچنین اشتهای کاذب را سرکوب می‌کند. حتماً قبل از غذا یک الی دو لیوان آب ولرم بنوشید.
  • به‌هیچ‌وجه صبحانه را ترک نکنید. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روزانه است و اگر آن را ترک کنید باعث خوردن بیش‌ازحد مواد غذایی در طول روز می‌شود.
  • در بشقاب‌های کوچک‌تر غذا بخورید.
  • از خوردن میان وعده‌های ناسالم مانند انواع بیسکوییت‌ها و قند مصنوعی خودداری کنید.

سخن پایانی …

تمرین‌هایی که در این مقاله توضیح دادیم تمرینات بسیار آسانی هستند که نهایتا نیم ساعت از وقت روزانه شما را می‌گیرند و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. هرچند بهتر است با کفش مناسب انجام شود. بااین‌حال نیاز به تجهیزات ورزشی یا لباس خاصی ندارد. اگر بتوانید این تمرینات را صبح‌ها انجام دهید به دلیل بالا بودن متابولیسم بدن در صبح نتایج بهتری خواهید گرفت. بااین‌حال در زمان‌های دیگر نیز تأثیرگذار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا