پوست

فواید یوگا برای مشکلات پوستی

فواید یوگا چیست و چگونه می‌تواند به درمان بیماری‌های پوستی ازجمله بیماری پسوریازیس کمک کند. استرس یک عامل خطرناک یا محرک برای بسیاری از بیماری‌ها است و پسوریازیس هم از این قائله مستثنا نیست. استرس می‌تواند باعث شعله ور شدن پسوریازیس شود و شعله ور شدن پسوریازیس می‌تواند باعث استرس شود. اما به جای اینکه گرفتار این چرخه مشکل‌زا شوید، می‌توانید از طریق تمرین یوگا برای هر دو جنبه، استرس و بیماری پوستی، تسکین پیدا کنید.

ارتباط استرس با پسوریازیس

وقتی به پسوریازیس فکر می‌کنید، ممکن است به لکه های پوسته پوسته شده و دردناک آن فکر کنید. شما به استرس فکر نمی‌کنید. اما این یک واقعیت شناخته شده است که مدیریت استرس نقش مهمی در مدیریت این بیماری پوستی دارد. پسوریازیس بیش از یک وضعیت پوستی است. این یک بیماری خود ایمنی است که باعث می‌شود بدن به سلول‌های سالم پوست حمله کند. این پاسخ ایمنی منجر به تکثیر سلولهای بدن و سلول‌های خونی می‌شود وهمچنین منجر به ایجاد لکه‌هایی روی پوست شما می شود. اگرچه درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد، درک چگونگی کنترل بهتر شعله ور شدن می‌تواند به شما در مدیریت بهتر شرایط کمک کند و دردهای ناشی از آن را کاهش دهد.

بهترین مکان برای یوگا

استرس یک قسمت عادی از زندگی است که دارای نتایج جسمی واقعی است. بدن شما به چندین روش از جمله افزایش التهاب به استرس پاسخ می‌دهد. این التهاب می‌تواند پسوریازیس شما را به طور جدی تشدید کند و باعث ایجاد شعله ور شدن یا وخیم‌تر شدن آن شود.

و شعله ور شدن پسوریازیس می‌تواند باعث ایجاداسترس شود. افراد مبتلا به پسوریازیس در زندگی شخصی خود از مسائل مربوط به سلامت روانی مانند افسردگی، اضطراب، و حتی افکار خودکشی رنج می‌برند. این می‌تواند پسوریازیس را بدتر کند و حتی بر نحوه واکنش فرد به درمان تأثیر بگذارد.

بهترین مکان برای یوگا

جایی که یوگا وارد می‌شود

روشهای زیادی برای کاهش استرس و تأثیر آن بر پسوریازیس وجود دارد. یکی از اینها یوگا است. تحقیقات نشان می‌دهد که یوگا پاسخ استرس بدن را کاهش می‌دهد، که به نوبه خود التهاب را کاهش می‌دهد. چیزی که می‌تواند باعث شعله‌ور شدن پسوریازیس شود.

پزشکان  تحقیقاتی را بر روی دو گروه از افردا که مبتلا به آلزایمر بودند انجام دادند که یک گروه در جلسات 12 دقیقه ای یوگا شرکت می‌کرد و گروه دوم 12 دقیقه به موسیقی آرمش بخش گوش میداد، در پایان این تحقیق پزشکان دریافتند که افرادی که یوگا کار می‌کردند التهابات کمتری روی پوست آن‌ها دید می‌شود.

اما شما نیازی به یک مطالعه علمی ندارید تا نشان دهید یوگا استرس را کاهش می‌دهد. یک منبع مورد اعتماد از 4000 نفر،نظرسنجی به عمل آورد  که نشان می‌داد که بیش از 58 درصد از متخصصان یوگا یوگا را برای مزایای کاهش استرس شروع می‌کنند و تقریبا 80 درصد تمرین یوگا را برای این مزیت ادامه می‌دهند.

استفاده از یوگا برای پسوریازیس

یوگا می‌تواند با روش‌های زیر استرس را از شما دور کند:

 • فشار بدنی
 • تنفس عمیق
استفاده از یوگا برای پسوریازیس

روش‌های تمرین یوگا

1. روش تنفس عمیق

 1. اگر تازه وارد یوگا شدید، شیوه‎های تنفس عمیق روش خوبی برای شروع است. آگاهی از نحوه نفس کشیدن شما جایی است که اکثر اقدامات مراقبه شروع می‌شود. برای امتحان کردن آن، مکانی آرام پیدا کنید که بتوانید بدون وقفه تمرین کنید.
 2. در حالت ایستاده و راحت بر روی زمین بنشینید.
 3. به آرامی و عمیق از طریق بینی خود استنشاق کنید، ریه‌های خود را با هوای تازه به مدت پنج بار پر کنید.
 4. قبل از بازدم به آرامی، نفس را برای چند ثانیه نگه دارید.
 5. 10 تا 15 دقیقه تکرار کنید.

2. روش نمایش کودک

نمایش کودک یکی از رایج ترین نکات یوگا است و انجام آن بسیار آسان است.

 1. روی زمین زانو بزنید، با زانوها در فاصله لگن و فاصله گرفتن از انگشتان پا. باسن خود را آرام کنید و به آنها اجازه دهید تا هر چه نزدیک به زمین غرق شوند، به گونه‌ای که روی پاشنه‌های خود نشسته‌اید، یا تا آنجا که به راحتی امکان پذیر است.
 2. دستان خود را به سمت بالا بکشید و به آرامی به جلو خم شوید.
 3. بیایید با صورت خود استراحت کنید و بازوهایتان در مقابل شما کشیده شود.
 4. آرام بودن. اگر راحت‌تر باشد می‌توانید بازوهای خود را به سمت چپ در کنار خود حرکت دهید.

3. روش مهر سلام

مهر و موم سلام در تمدد اعصاب و مراقبه، موثراست و می‌توانید در کنار تمرینات تنفس عمیق از آن استفاده کنید.

 1. روی زمین بنشینید.
 2. دستان خود را در حالت دعا(بهم بچسبانید) قرار دهید.
 3. نفس عمیق بکشید، تصور کنید ستون فقرات شما خطی را ایجاد می‌کند که از یک طرف به اعماق زمین واز طرف دیگر به آسمان وصل شده است.
استفاده از یوگا برای پسوریازیس

سخن پایانی…

بسیاری از نکات یوگا وجود دارد که برای کاهش استرس مفید است. اینها فقط پایه و مكان مناسبی برای شروع هستند. به یاد داشته باشید، هدف یوگا در درمان پسوریازیس کاهش استرس است، بنابراین استراحت کنید، نفس بکشید و از سکوتی که در آن مکان هست لذت ببرید.

[منبع]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا