درمان 100% قارچ پوستی + عکس قارچ پوستی

عکس قارچ پوستی به همراه درمان آن

قارچ‌های پوستی انواع مختلفی دارند و عکس قارچ پوستی به شما کمک می‌کند تا بهتر آن‌ها را شناخته و در صورت مشاهده علائم به پزشک مراجعه کنید. در اصل رشد قارچ‌های پوستی آن‌ها را به عفونت پوستی تبدیل می‌کند که خارش‌آور و آزاردهنده بوده و در برخی موارد می‌توانند جدی باشند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع عفونت‌های قارچی همراه با نشان دادن عکس قارچ پوستی و روش‌های درمان آن آشنا کنیم. پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

انواع عفونت‌ها و عکس قارچ پوستی

شایع‌ترین عفونت‌های قارچی پوستی شامل پای ورزشکار، خارش جک و ایجاد کرم حلقوی در اثر قارچ است. متأسفانه این عفونت‌ها به‌راحتی قابل انتقال و مسری هستند. در افرادی که از سلامت بدنی خوبی برخوردارند عفونت قارچی در سطح پوست گسترش نمی‌یابد و درمان آن آسان است؛ اما در افراد با بیماری زمینه‌ای مانند دیابت درمان این عفونت‌ها کمی سخت می‌شود. در ادامه با این عفونت‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

عکس قارچ پوستی عفونت درماتوفیتوز

عفونت درماتوفیتوز یکی از انواع عفونت‌های کرم حلقوی است که توسط کرم‌ها ایجاد نمی‌شود. این عفونت قارچی به شکل برجسته، قرمز، دایره‌ای و خارش‌دار روی بدن یا پوست سر ایجاد می‌شود. در صورت تماس با حیوان خانگی یا فرد مبتلا به کرم حلقوی یا موارد آلوده در معرض خطر بیشتری هستید؛ اما با تمیز و خشک نگه‌داشتن بدن بخصوص قسمت‌های حساس مانند پا، زیر بغل و ناحیه تناسلی می‌توانید از ایجاد آن جلوگیری نمایید. این عفونت به‌راحتی پخش می‌شود، بنابراین حوله‌ها، شانه‌ها یا سایر موارد شخصی را به‌هیچ‌وجه به اشتراک نگذارید. عکس قارچ پوستی کرم حلقوی به‌خوبی در تصویر زیر مشخص‌شده است.

عکس قارچ پوستی درماتوفیتوز و درمان آن
چگونه درماتوفیتوز یا عفونت کرم حلقوی را درمان کنیم؟

عکس قارچ پوستی عفونت پای ورزشکار

عفونت پای ورزشکار نیز نوعی کرم حلقوی است که بیشتر در بین انگشتان پا ایجاد می‌شود و علائم آن شامل خارش، سوزش، ترک‌خوردگی و پوسته‌پوسته شدن ناحیه آسیب‌دیده است. این عفونت بیشتر در بین ورزشکاران بوده و از طریق کف اتاق‌های رختکن و حوله‌ها و کفش‌های آلوده پخش می‌شود؛ اما می‌توانید با دوش گرفتن در سالن بدن‌سازی بلافاصله بعد از ورزش، شستن روزانه پاها، به‌خوبی خشک‌کردن آن و پوشیدن جوراب‌های تمیز به‌راحتی از ایجاد آن‌ها جلوگیری کنید.

  8 فایده ی قهوه برای پوست + نحوه ی استفاده از آن
عکس قارچ پوستی عفونت پای ورزشکار و درمان آن
چگونه بیماری پای ورزشکار را درمان کنیم؟

عکس قارچ پوستی عفونت خارش سوارکار

علائم اصلی این نوع عفونت ورم، خارش و سرخ شدن اطراف کشاله ران می‌باشد و این نوع عفونت هم در میان مردان و هم زنان اتفاق می‌افتد. این عفونت نیز نوع دیگری از کرم حلقوی است و می‌تواند ناشی از تعریق و محیط مرطوب باشد که اغلب توسط تجهیزات ورزشی در ناحیه تناسلی و ران‌ها ایجاد می‌شود. با تمیز و خشک نگه‌داشتن کشاله ران، تعویض لباس و لباس زیر و خشک و تمیز نگه‌داشتن آن‌ها و اجتناب از پوشیدن لباس‌های تنگ می‌توانید از ابتلا به آن جلوگیری کنید.

خارش سوارکار و درمان آن
چگونه بیماری خارش سوارکار را درمان کنیم؟

قارچ ناخن

ضخیم شدن غیرطبیعی و مداوم ناخن می‌تواند به معنی قارچ ناخن باشد که در بیشتر مواقع ناخن‌های پا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل می‌گوییم وقتی پاها و دستان خود را می‌شویید با دقت کناره‌های ناخن‌ها را خشک کنید. همچنین پوشیدن جوراب خشک و تمیز و تعویض مداوم آن‌ها بخصوص برای ساعت‌های طولانی، پوشیدن کفش در دوش‌های عمومی، استخر یا رختکن و جلوگیری از زخم یا مراقبت از آن‌ها به پیشگیری از ایجاد قارچ ناخن کمک می‌کند. به‌علاوه باید کفش‌هایی را انتخاب کنید که انگشت‌ها به‌راحتی بتوانند در آن‌ها حرکت کنند و فشاری روی آن‌ها وارد نشود. همچنین در صورت تمایل به کاشت ناخن این کار نزد فرد مجربی که تمام مسائل بهداشتی را رعایت می‌کند انجام دهید.

قارچ ناخن و درمان آن
چگونه قارچ ناخن را با این روش ها درمان کنیم؟

روش‌های پیشگیری از قارچ پوستی

مراقبت از لباس ورزشی

درست بعد از تمرین، لباس ورزشی خود را عوض کنید؛ زیرا عرق شما یک محیط مناسب را برای رشد و گسترش قارچ‌ها و سایر میکروب‌ها فراهم می‌کند. همچنین لباس‌های تمرینی را بعد از هر بار استفاده بشویید و قبل از تمرین بعدی لباس تمیز بپوشید.

  چگونه با این 6 روش آسان از شر میلیا خلاص شویم؟

رعایت بهداشت در خانه

برای جلوگیری از ورود عفونت‌های قارچی به خانه و افراد خانواده، بهترین کار تمیز و خشک نگه داشتن پوست است. لباس زیر و جوراب را روزانه عوض کنید. اجازه دهید کفش‌های کتانی شما هوا گرفته و مرتباً آن‌ها را بشویید. کفش‌های خود را در خانه درآورید تا پاهایتان هوا بخورد. پوشیدن مداوم کفش نیز عاملی برای ایجاد عفونت‌های پوستی می‌باشد.

بهداشت بدن و سالن بدن‌سازی

برای مقابله با عفونت‌های قارچی در باشگاه، کفش دوش را در رختکن بپوشید و از نشستن روی نیمکت‌های خیس خودداری کنید. تشک‌های تمرینی یا حوله‌ها را به اشتراک نگذارید. قبل و بعد از تمرین دستان خود را بشویید و قبل و بعد از استفاده از تجهیزات پزشکی همیشه این کار را انجام دهید.

درمان قارچ حلقوی پوستی

علی‌رغم تمام تلاش برای پیشگیری، اگر شما فکر می‌کنید که به یک عفونت قارچی مبتلا هستید باید نزد متخصص بروید؛ زیرا سایر مشکلات پوستی نیز می‌توانند بسیار شبیه عفونت‌های قارچی باشند، اما به درمان‌های مختلفی نیاز دارند. برای عفونت‌های خفیف، داروهای موضعی ممکن است به‌راحتی شما را بعد از چند روز مصرف درمان کنند؛ اما عفونت‌های شدیدتر به داروهای خوراکی برای درمان نیاز دارند.

آیا قارچ پوستی خطرناک است؟

عفونت‌های قارچی پوست و ناخن ممکن است بد به نظر برسد، اما بندرت باعث خارش و سوزش و مورد جدی می‌شوند؛ بنابراین با اینکه باید به آن‌ها توجه داشته و برای درمانشان اقدام کنید اما جای نگرانی وجود ندارد.

سخن پایانی …

همان‌طور که در عکس قارچ پوستی هم مشاهده کردید عفونت‌ها می‌توانند شدید و آزاردهنده باشند؛ اما معمولاً این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که شما موارد گفته‌شده را رعایت نکنید و زمانی هم که علائم را مشاهده کردید برای درمان اقدامی انجام ندهید؛ بنابراین اگر توجه کافی به موارد گفته‌شده را داشته باشید این عارضه نگران‌کننده نیست و به‌راحتی درمان می‌شود.