پوست

خواص زردچوبه برای پوست

خواص زردچوبه بر همگان پوشیده نیست. صدها سال، مردم در سراسر جهان زردچوبه را به خواص درمانی و فواید آرایشی مرتبط کرده‌اند. زردچوبه به عنوان مواد پایه در مکمل‌ها و سایر محصولات زیبایی و پوستی در دسترس است. در این مقاله قصد داریم به خواص زردچوبه برای پوست بپردازیم لطفاً با ما همراه باشید.

خواص زردچوبه برای درخشش طبیعی پوست

زردچوبه حاوی آنتی اکسیدان‌ها و اجزای ضد التهابی است. این خصوصیات ممکن است باعث درخشش پوست شود. همچنین ممکن است زردچوبه با بیرون کشیدن درخشش طبیعی آن، پوست شما را زنده کند.

شاید بخواهید ماسک صورت زردچوبه را در خانه امتحان کنید تا ببینید که آیا این ادویه اثرات مثبتی روی پوست شما دارد یا خیر. می‌توانید مقادیر کمی ماست یونانی، عسل و زردچوبه را با هم مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. ماسک را به مدت 15 دقیقه نگه دارید و سپس با آب بشویید.

خواص زردچوبه برای درخشش طبیعی پوست

خواص زردچوبه در بهبود زخم

کورکومین موجود در زردچوبه می‌تواند با کاهش التهاب و اکسیداسیون به بهبود زخم‌ها کمک کند. همچنین پاسخ بدن شما به زخمهای پوستی را کاهش می‌دهد. این نتیجه باعث می‌شود زخم‌های شما سریعتر بهبود یابد.

مطالعات نشان داده‌اند که زردچوبه همچنین می‌تواند روی بافت و کلاژن تأثیر بگذارد. ژورنال Life Science توصیه می‌کند که کورکومین را به عنوان یک فرمول بهینه برای بهترین کار روی زخم‌های پوستی استفاده کند.

خواص زرد چوبه در درمان پسوریازیس

خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زردچوبه می‌تواند با کنترل سوزش‌های شدید و علائم دیگر به پسوریازیس شما کمک کند.

بنیاد ملی پسوریازیس اظهار داشت که می‌توانید از خواص زردچوبه به عنوان مکمل یا با اضافه کردن آن به غذا استفاده کنید. ، بنیاد توصیه می‌کند، قبل از امتحان کردن در مورد دوز مناسب با یک متخصص صحبت کنید.

 خواص زردچوبه در درمان جای زخم آکنه

ممکن است بخواهید ماسک صورت زردچوبه را امتحان کنید تا به کاهش آکنه و هرگونه زخم ناشی از آن کمک کنید. کیفیت ضد التهاب می‌تواند منافذ شما را هدف قرار داده و پوست را آرام کند. زردچوبه همچنین برای کاهش جای زخم شناخته شده است. این ترکیب می‌تواند به پوست صورت شما در پاکسازی آکنه کمک کند.

به درمان بیماری زخم پیوند داده شده است

در یک مطالعه اولیه که در هند انجام شد، ترکیبی از زردچوبه و نئم، گیاه بومی هند، در معالجه زخم مؤثر بود. گال یک بیماری ناشی از کنه‌های میکروسکوپی که خارش در ترک پوست است.

خواص زردچوبه در بهبود زخم

خواص زردچوبه می‌تواند به طیف دیگری از شرایط پوستی کمک کند

مطالعات کافی برای ارائه شواهد قطعی وجود ندارد که بگوید خواص زردچوبه نمی‌تواند به سایر شرایط پوستی کمک کند. زردچوبه می‌تواند به بیماری اگزما، آلوپسی، گلسنگ و سایر موارد پوستی کمک کند. یک مطالعه در تحقیقات فیتوتراپی تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر زردچوبه بر روی شرایط مختلف پوست توصیه می‌کند. علاقه به مطالعه زردچوبه به عنوان یک درمان پوستی در حال افزایش است.

خواص زردچوبه می‌تواند به طیف دیگری از شرایط پوستی کمک کند

خواص زردچوبه و خطرات استفاده بیش از حد آن

خطراتی برای استفاده از زردچوبه وجود دارد. هنگام استفاده از زردچوبه، باید در مورد دوز، نوع محصولی که استفاده می‌کنید و نحوه واکنش آن به سایر داروهایی که مصرف می‌‍کنید، احتیاط کنید.

زردچوبه فراهمی زیستی کمی دارد. این بدان معنی است که متابولیسم شما به سرعت آن را می‌سوزاند و بدن شما جذب زیادی ندارد.

از مصرف بیش از حد زردچوبه در یک زمان خودداری کنید و منتظر بمانید که بدن شما قبل از مصرف بیشتر چگونه واکنش نشان می‌دهد. اگر داروهای دیگری مصرف می‌کنید، در مورد مصرف زردچوبه با پزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که بر روی پوست بمالید، خواص زردچوبه می‌تواند به طور موقت پوست را لکه دار کرده یا پوست را زرد رنگ کند. این طبیعی است. اما اگر حساسیت دارید، تماس مستقیم پوست می‌تواند باعث تحریک، قرمزی و تورم شود.

زردچوبه را روی ساعد خود تست کنید، مقدار کم استفاده کنید و 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا ببینید قبل از استفاده روی صورت خود واکنش نشان می‌دهد یا خیر. در صورت حساسیت به ادویه موجود در مواد غذایی از زردچوبه روی پوست خود استفاده نکنید.

خواص زردچوبه و خطرات استفاده بیش از حد آن

سخن پایانی…

زردچوبه به دلیل داشتن کورکومین، یک جزء فعال زیستی، از مزایای سلامتی آن است. کورکومین خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. تحقیقات علمی مدرن تازه شروع به بررسی تأثیر مثبت زردچوبه کرده است، اما بسیاری معتقدند که این ماده چندین کاربرد مفید برای پوست دارد.

[منبع]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا